Напередодні, начальник відділу благоустрою та екології Олексій Громико у Мелітополі, вибрався разом зі своїми друзями на велопрогулянку, про що ані трохи не пожалкував. Адже йому вдалося не тільки насолодитися відпочинком, але й побачити білого лелеку.
У неділю, 31 березня, Олексій Громико разом з друзями вирушив на велопрогулянку. Виїхали вони далеко за межі Мелітополя. Поблизу одного з села їм на очі натрапив чорногуз. Вони настільки були вражені «знайомству», що зупинилися, аби ближче роздивитися птаха.
«Першого лелеку ми побачили в полі за піщаним кар’єром, що знаходиться за Терпінням. Я просто такого великого лелеки ніколи раніше не бачив. Він стояв так красиво, на довгих червоних ногах… ми зупинилися, почали фотографувати. Правда, близько він нас не підпустив, став на крило і перелетів на гніздо. Це гніздо велике, але друге, яке ми зустріли по дорозі у ту сторону. Поблизу Молочанська, ми побачили ще одне, воно було, мабуть, 1.30 м в діаметрі й трохи менше по висоті. Вони всі знаходяться на відключених електроопорах. Якщо в першому випадку видно, що там люди подбали, створили дерев’яний настил, на якому і влаштовано гніздо, то в інших випадках птиці впоралися самостійно. Ми звернули увагу, що практично всі гнізда знаходяться в селах, по сусідству з людьми — і це не може не радувати. Всього побачили 6 гнізд і в кожному по парі лелек. Звичайно, якби знімати професійним фотоапаратом — були б чудові кадри, але я фотографував смартфоном», — розповідає про подорож кореспондентам «MLTPL.City» чиновник.
Професор кафедри екологічної безпеки та раціонального природокористування МДПУ, доктор біологічних наук Олександр Кошелев зазначив, від Терпіння до Молочанська в заплаві річки Молочної, по один бік, традиційно селяться від 6-8 пар лелек (у різні роки). З іншого боку річки по 4-5 гнізд.