В ефірі телеканалу «Прямий» обговорили законодавчі зміни, які пропонує президентська монобільшість.
На сайті Верховної Ради з’явився текст законопроєкту №2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», внесений Володимиром Зеленським, повідомляє «Прямий».
Разом із змінами до Конституції, монобільшість пропонує розглянути зміни до регламенту. «У дні проведення пленарних засідань щотижня, як правило у вівторок та середу, проводитиметься обговорення законопроектів за процедурою першого, другого або третього читання; у четвер – голосування», — йдеться у пояснювальній записці.
Також пропонується визначити, що до порядку денного сесії Верховної Ради включатимуться позачергово без голосування законопроекти, визначені президентом як невідкладні.
Народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко підкреслив, що терміни, які пропонують на розгляд законопроектів, є недостатніми для вивчення документів.
– Якщо ми говоримо про більш-менш гуртовний законопроект, а не там, де одне речення пропонують додати чи прибрати, то це призведе до того, що який законопроект з офісу президента спустили, за то вони і проголосували.
Тому що розібратися фахово, наприклад, скликати експертне середовище, науковців, університети, тобто обговорити, все напрацювати, стає неможливим.
Виходить який текст прийшов, за те монобільшість і проголосувала. В чому ризики? На даний момент за останні півроку парламент став по факту додатком до офісу президента, а такі зміни призведуть до того, що це буде юридично закріплений додаток до офісу президента.
Ігор Артюшенко вважає, що запропонований законопроект повністю нівелює одиницю «народний депутат».
– Людина обирає народного депутата для того, щоб він вирішував якісь проблеми. В результаті якщо ці зміни приймуть, депутат сидить в Верховній раді, сам він один подати законопроект не може, якщо він навіть помітив там кнопкодавство, порушення процедури, антиконституційність і так далі, він навіть не може подати постанову про скасування прийнятого законопроекту, плюс він фактично не може подати правки.
– Таким чином повністю нівелюється така одиниця як народний депутат.
Ігор Артюшенко вважає, що нові зміни направлені на закріплення президентської вертикалі влади.
– Під виглядом змін до регламенту просувається ще більша побудова президентської вертикалі, — підсумував політик.
Повний випуск дивіться за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Y9xANAV_7N0