Forpost
Результату немає
Переглянути всі результати
  • ГОЛОВНА
  • ВІЙНАВАЖЛИВО
  • НОВИНИ
  • СТАТТІ
  • БЛОГИ
  • УКРАЇНА
  • ПРО НАС
  • КОНТАКТИ
  • ГОЛОВНА
  • ВІЙНАВАЖЛИВО
  • НОВИНИ
  • СТАТТІ
  • БЛОГИ
  • УКРАЇНА
  • ПРО НАС
  • КОНТАКТИ
Результату немає
Переглянути всі результати
Forpost
Результату немає
Переглянути всі результати
Головна Новина дня

Хто допомагає росії тероризувати Україну «шахедами»?

2023/06/28
В Новина дня, НОВИНИ, ОБЩЕСТВО, ПОДІЇ
26 March 2021, Brandenburg, Sieversdorf: A DJI Mavic Air 2 quadrocopter (drone) flies over a field at sunset. Photo: Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/ZB (Photo by Patrick Pleul/picture alliance via Getty Images)

26 March 2021, Brandenburg, Sieversdorf: A DJI Mavic Air 2 quadrocopter (drone) flies over a field at sunset. Photo: Patrick Pleul/dpa-Zentralbild/ZB (Photo by Patrick Pleul/picture alliance via Getty Images)

7
Поділилося
177
Переглядів
FacebookTwitter

Після довготривалого відносного послаблення атак «шахедами», окупанти знову почали активно тероризувати Україну цими БПЛА. За інформацією українського військового аналітика Олександра Коваленка, пояснення просте: вранці 21 травня у Москві приземлився вантажний літак Іл-76 військово-повітряних сил Ірану. На борту літака, імовірно, була чергова партія дронів-камікадзе. В ту ніч з півдня і півночі вороги запустили на територію нашої країни 20 Shahed 136. Та, вірогідно, Іран не єдина країна, що підтримує агресора. «Китай не продавав і не планує продавати зброю росії», — таку офіційну позицію вже неодноразово озвучували в міністерстві закордонних справ Піднебесної. Насправді ж китайські підприємства-виробники і досі безперешкодно продають росії двигуни, які можуть використовуватись у виробництві дронів. І мова йде не тільки про штучні закупівлі комплектуючих на численних торгових платформах на кшталт  Aliexpress. Форпост з»ясував: у грудні 2022 року росіяни безперешкодно закупили у китайської компанії Xiamen Limbach Aircraft Engine Co., Ltd. гуртову партію двигунів Limbach. Ними, до прикладу, комплектують іранські дрони-камікадзе Shahed 136, або ж їхній російський аналог Герань-2.

Що таке Shahed 136

Перший дрон іранського виробництва Shahed 136 військові ЗСУ збили в Україні під Куп”янськом ще 12 вересня минулого року. З того часу безпілотники майже не щодня тероризують і вбивають мирних українців. За півроку постійних нападів БПЛА ми навчились з ними боротися: тільки за офіційною інформацією військові зараз збивають більше 90% пристроїв. Втім, навіть незначна кількість із запущених ворогом безпілотників, що таки долітають до своєї цілі, може коштувати дуже дорого — понівеченої інфраструктури українських міст і людських  життів. За даними українського ГУР, росіяни вже отримали з Ірану кілька партій дронів Shahed 136. Окрім того, для своїх терористичних цілей окупанти застосовують і повний аналог цього іранського БПЛА під російською назвою Герань-2. 

В Україні ці безпілотники прозвали “мопедами” через те, що їхній політ можна почути за кілометри. Всьому виною гучний двигун MD 550, яким за офіційною версією зараз оснащують Shahed 136. Цей двигун є іранським або ж китайським клоном німецького авіаційного двигуна Limbach L550E, що був розроблений компанією Limbach Flugmotoren з Кенігсвінтера (Німеччина).

Довідка

у 1987 році двигун Limbach L550E розроблявся для доволі вузької ніші мотопланерів і надлегких літаків типу  AMF Chevvron 2-32 або Fisher Horizon. З появою дронів він став чи не найпопулярнішим двигуном у своєму масогабаритному класі через дуже низьку вагу на 1 КВт потужності. Двигун дозволяє дронам розміром кілька метрів і вагою близько 100 кг розвивати швидкість 150—180 км/год і долати близько 2000 км з однієї заправки.

Заборонені товари з онлайн-магазину

Офіційно німецькі двигуни Limbach L550E та їхні китайські клони не є суто військовими комплектуючими, а відносяться до категорії так званого “подвійного призначення”, тобто таких, що можуть бути використані як в цивільному, так і у військовому машинобудуванні. Втім, вони мають бути зараз практично недоступними для агресивних вояк, адже всі цивілізовані країни світу ще у 2014-му, після анексії українського Криму, заборонили експортувати в росію товари подвійного призначення, а для Тегерану такі заборони діють вже понад 40 років. Як тоді пояснити, що ці комплектуючі таки стоять на іранських чи російських дронах? Виявляється, дуже просто: по-перше, оригінальними німецькими запчастинами — двигунами Limbach L550E — сьогодні безперешкодно торгують одразу на кількох китайських онлайн-платформах.

Ось скрін з китайського магазинчику Made-in-China, там оригінальний двигун можна придбати за майже 18 тисяч американських доларів.

Аналогічну пропозицію ми відшукали ще в одному китайському онлайн-шопі EveryChina. Щоправда, про ціну комплектуючих там треба домовлятись окремо.

На обидвох китайських платформах двигуни продає компанія Xiamen Limbach Aircraft Engine Co., Ltd., зареєстрована у китайській провінції Фуцзянь. За інформацією самих продавців, їхня компанія заснована в 2012 році в місті Сямень (Китай) і є дочірньою компанією німецької фірми Limbach Flugmotoren. На даний момент на китайському заводі введено в експлуатацію конвеєр і випробувальний цех, а також розпочато серійне виробництво двигунів серій L275 і L550.

Плями історії

Варто зазначити, що німецька компанія з багаторічною історією Limbach Flugmotoren у минулому вже не раз потрапляла у гучні скандали через поставку своїх моторів Ірану в обхід санкціям. У 2010-2011 роках компанія перебувала під розслідуванням німецької влади за несанкціонований експорт 61 авіаційного двигуна для іранських дронів. В результаті німецьке Федеральне експортне відомство обмежило експортування двигунів Limbach Flugmotoren. В компанії заговорили про закриття виробництва через нерентабельність: буцімто, 65% прибутків підприємство отримує якраз з продажів двигунів для дронів. Але компанію тоді не закрили: власник Limbach Flugmotoren Петер Лімбах продав її китайцю Чен Шуйде, який на той час вже понад 20 років проживав у німецькому Бонні.

Повторно Limbach Flugmotoren заплямувала себе у підсанкційній торгівлі двигунами у 2020-му: спецслужби Німеччини повідомили, що в безпілотниках, які використовували повстанці-хусити в Ємені, були знайдені двигуни, продані компанією Limbach Flugmotoren в Іран. Після цього спецслужби ФРН остаточно заборонили компанії експортувати свій двигун. Збіг чи ні, але у 2021 році, якраз після повторного скандалу з нелегальними поставками двигунів в Іран, Limbach Flugmotoren GmbH знову змінює власника. Пан Чен Шуйде залишається керівником компанії, але фірму віддає організації Fujian Delong Luftfartinvestitionen GmbH (англомовне написання — Fujian Delong Aviation Technology Co., Ltd.), що зареєстрована у китайському місті Сямень.

А от зв»язок між двома китайськими відгалуженнями німецької компанії Limbach підтверджують вже китайські ЗМІ: в інтернет-виданні iMedia нещодавно було надруковано фахову статтю про літаки, в якій серед іншого зазначається: «ще в 2011 році компанія Fujian Delong Aviation Technology Co., Ltd. повністю придбала німецький авіаційний двигун Limbach (Limbach) і заснувала дочірню компанію Xiamen Limbach Aero Engine Co., Ltd., яка повністю належить їй». 

І тепер китайська компанія продає двигуни для бойових дронів у звичайних онлайн-магазинах. Купити їх на цих платформах сьогодні теоретично може будь-хто. У тому числі, й покупці із росії. І нажаль, мова йде не тільки про штучні закупівлі обладнання. Журналісти Форпосту знайшли докази того, що Xiamen Limbach Aero Engine Co., Ltd. робить і гуртові поставки двигунів напряму до росії.

Двигуни Limbach на службі росії

У грудні 2022 року китайські підприємці провели пряму торгову оборудку з росіянами. Про це свідчать данні з китайської платформи Great Export Import, що аналізує митні накладні про імпорт та експорт товарів. Згідно документів, 8 грудня 2022-го Xiamen Limbach Aero Engine Co., Ltd продала партію своїх двигунів російській компанії «ООО НПО Промет». 

Офіційно підприємство «ООО НПО Промет» виробляє броньовані сейфи і двері, а також металеві меблі. Втім, з 2015 року підприємство почало працювати на оборонну промисловість рф. Наприклад, ми знайшли у російських ЗМІ кілька згадувань про те, як керівництво Тульської області допомогло «НПО Промет» знайти контакти з міноборони росії та стати їхнім постійним постачальником. Губернатором Тульської області на той час був особистий охоронець путіна Олексій Дюмін. Колишнього бодігарта, до речі, на посаду губернатора призначили після його участі у захопленні українського Криму. Отож, у 2015 у межах холдінгу «ООО НПО Промет» було створено нове підприємство «ПРОМЕТ-специальные технологии» (або ООО «СПЕЦТЕХМЕТ», ИНН 5003090354 ), яке підписало договір з міноборони, стало отримувати держоборнзамовлення та офіційно називатись підприємством оборонно-промислового комплексу росії. А у витягах із російських державних реєстрів серед дозволених видів діяльності для підприємства, окрім виготовлення броньованих сейфів, стоїть дозвіл на діяльність з забезпечення військової безпеки. Для цього профільне міністерство навіть видало ООО «СПЕЦТЕХМЕТ» ліцензію на «розробку, виробництво, монтаж, техобслуговування та ремонт озброєння і військової техніки».

Таким чином, митна документація доводить: китайська фірма Xiamen Limbach Aero Engine Co., Ltd у розпал війни постачала свої двигуни російському ВПК. І це — незважаючи ні на економічні санкції, застосовані світом до росії, ні на обіцянки від офіційної пекінської влади не надавати агресору військову допомогу. На яке обладнання були в подальшому вмонтовані закуплені росіянами двигуни Limbach — питання риторичне. Не виключено, що ними було оснащено чергову партію іранських дронів-камікадзе Shahed 136, або ж їхній російський аналоговнєт Герань-2. Принаймні, ще кілька місяців тому у ЗМІ курсувала інформація, нібито росія налагоджує потужності для збирання іранських безпілотників на своїй території. Але підтвердити чи спростувати цю версію китайсько-російської співпраці — то вже завдання інших служб України та світової спільноти.

Автор — Вікторія Бутко

Щоб знати більше підписуйтеся на наш телеграм канал
https://t.me/forpost_zp

Поділіться3Tweet2
Next Post
Депутати хочуть скасувати контроль за державною допомогою. Чому країна від цього програє?

Депутати хочуть скасувати контроль за державною допомогою. Чому країна від цього програє?

На війні загинув працівник Запорізької атомної електростанції. Фото

На війні загинув працівник Запорізької атомної електростанції. Фото

Погода
Запоріжжя

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua
Порятунок на воді: запорізькі рятувальники провели масштабні навчання. ФОТО

Порятунок на воді: запорізькі рятувальники провели масштабні навчання. ФОТО

25.05.2025
Ще 10 запорізьких захисників повернулися з російського полону. ФОТО

Ще 10 запорізьких захисників повернулися з російського полону. ФОТО

25.05.2025
Понад 3 млн грн стягнув суд з власника готелю у Запоріжжі

Понад 3 млн грн стягнув суд з власника готелю у Запоріжжі

25.05.2025
Випадок сальмонельозу зафіксовано у Запорізькій області: отруїлася дитина

Випадок сальмонельозу зафіксовано у Запорізькій області: отруїлася дитина

24.05.2025
Вперше запорізький ліцей «Захисник» відкриває двері для дівчат

Вперше запорізький ліцей «Захисник» відкриває двері для дівчат

24.05.2025

ПРО НАС

«Форпост» — це відкрита і незалежна медіаплатформа. Ми публікуємо найцікавіші новини, найкращі статті запорізьких журналістів, найцікавіші розслідування і чесну аналітику. «Форпост» цінує час своїх читачів, тому ми відбираємо і розміщуємо тільки найважливішу інформацію про події Запоріжжя та області.

Матеріали з позначкою «Ad» розміщені на правах реклами.

При передруці матеріалів посилання на «Форпост.Медіа» обов’язкове. Якщо ви, дорогі колеги, вкраде наш матеріал, колектив «Форпост.Медіа» зустріне вас ввечері в темній підворітті і легенько пожурить. Дякую за розуміння.

E-mail: forpost.media.zp@gmail.com

Канал Telegram 

КАТЕГОРІЇ НОВИН

  • Новини
  • Україна
  • Політика
  • Кримінал
  • Краще з Facebook
  • Інтерв’ю
  • З життя
  • Гарне відео
  • Події
  • Статті
  • Фото дня
  • Новини
  • Україна
  • Політика
  • Кримінал
  • Краще з Facebook
  • Інтерв’ю
  • З життя
  • Гарне відео
  • Події
  • Статті
  • Фото дня

ОСТАННІ НОВИНИ

Порятунок на воді: запорізькі рятувальники провели масштабні навчання. ФОТО

Порятунок на воді: запорізькі рятувальники провели масштабні навчання. ФОТО

25.05.2025
1
Ще 10 запорізьких захисників повернулися з російського полону. ФОТО

Ще 10 запорізьких захисників повернулися з російського полону. ФОТО

25.05.2025
98
Понад 3 млн грн стягнув суд з власника готелю у Запоріжжі

Понад 3 млн грн стягнув суд з власника готелю у Запоріжжі

25.05.2025
122
Результату немає
Переглянути всі результати
  • ГОЛОВНА
  • ВІЙНА
  • НОВИНИ
  • СТАТТІ
  • БЛОГИ
  • УКРАЇНА
  • ПРО НАС
  • КОНТАКТИ

© 2021 Forpost.