Двоє літніх людей померли у Норвегії, у Португалії зафіксували смерть педіатра, ще один лікар помер в США.
У Норвегії померли дві людини, раніше вакциновані проти коронавірусу вакцинами Pfizer і BioNTech. Мешканці будинків літніх людей померли через 2 дні після щеплення. Про це повідомляє Норвезьке агентство лікарських засобів. Тепер в Норвегії вивчають, чи є зв’язок між смертю пацієнтів і вакциною проти коронавірусу.
«Ймовірно, будуть смертельні випадки. Зараз ми повинні оцінити, вакцина стала причиною смерті або це збіг, що це відбувається так скоро після вакцинації», — говорить медичний директор Стейнар Мадсен.
У Португалії лікарка Соня Асеведо раптово померла після щеплення вакциною від COVI-19 виробництва компаній Pfizer і BioNTech. Відомо, що жінка померла 1 січня, через 48 годин після уколу. Про це повідомляє місцеве видання Correio da Manha. Соні був 41-рік, вона працювала педіатром в інституті онкології в Порту і була одним із 538 співробітників, які отримали вакцину. У неї залишилося двоє дітей.
Батько померлої стверджує, що у його дочки не було проблем зі здоров’ям. А після щеплення від неї не надходило ніяких скарг на будь-які побічні ефекти. Для з’ясування причин смерті лікарки буде проведено розтин тіла.
56-річний лікар Грегорі Майкл із США пройшов щеплення вакциною Pfizer 18 грудня і помер через 16 днів. Про це пише Daily Mail з посиланням на дружину померлого.
«По-моєму, його смерть була на 100% пов’язана з вакциною. Іншого пояснення немає», — сказала Хайді Некельманн.
Вона розповіла, що через 3 дні після вакцинації чоловік помітив червоні плями на руках і ногах, що свідчать про підшкірний крововилив. При обстеженні у нього виявили гостру нестачу тромбоцитів. В результаті лікарю поставили діагноз: ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура. Це хвороба, при якій організм приймає тромбоцити за чужорідні тіла і дає селезінці сигнал знищити їх. 3 січня Майкл помер від крововиливу в мозок, ще до того, як йому повинні були зробити операцію.
Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що «Медзакупівлі України» ще 30 грудня 2020 року уклали договір на поставку 1 млн 913 доз вакцини від коронавірусу китайського виробництва компанії Sinovac Biotech. Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що перші 700 тисяч доз до нас надійдуть вже наприкінці лютого. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Ще 8 мільйонів доз Україна отримає безкоштовно в рамках механізму COVAX, але точних дат поставки не називають. Повідомляють лише, що йдуть перемовини про додаткові 8 мільйонів доз безкоштовної вакцини. Таким чином, вже навесні в Україні розпочнуть безкоштовну та платну вакцинацію.
МОЗ також повідомив, що найближчим часом Україна буде укладати договори з іншими виробниками, з якими зараз ведуть переговори. Імовірно, українці можуть отримати також дози вакцини виробництва компанії Astra Zeneсa. Такий прогноз озвучив в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ Ігор Кузін в коментарі “Українській правді”.
Він зазначив, що наразі результати клінічної ефективності є у вакцин Pfizer, Moderna та Astra Zeneсa. Ці три вакцини показують таку ефективність: Pfizer/BioNTech – 95%,
Moderna – 94% та Astra Zeneсa – 70%. При цьому перші дві потребують ультра-холодного зберігання, із температурним режимом від -20 до -60/-80°C, а третю можна зберігати при температурі +2…+8°C.
Читайте також: Лікарі зафіксували у людей алергічні реакції на вакцину Moderna і Pfizer.