Мелітопольське управління ДБР проводить розслідування за фактом катування ув’язнених в колонії Бердянська

76
ДБР розслідує можливі факти зловживань службовими обов’язками з боку службових осіб Бердянської виправної колонії №77 у Запорізькій області. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Слідчі теруправління ДБР, розташованого у місті Мелітополі, проводять досудове розслідування за заявами представників ГО “Альянс української єдності” стосовно можливих зловживань з боку службових осіб Бердянської виправної колонії №77.

“26 лютого 2019 року слідчі ДБР розпочали досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених статтями 127 ч.2 (катування групою осіб), 365 ч.2 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу), 364 ч.2 (зловживання владою або службовим становищем), 189 ч.2 (вимагання, вчинене повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища) Кримінального кодексу України.

Слідчими ДБР перевіряються усі повідомлення заявників відносно конкретних осіб, що утримуються у пенітенціарній установі. Втім, в інтересах слідства отримана інформація наразі не підлягає розголошенню”, – йдеться у повідомленні.

Водночас у Державному бюро розслідувань спростували інформацію, щодо участі керівника теруправління ДБР у м. Мелітополі Дениса Кермана у проведенні перевірки дотримання законності у Бердянській виправній колонії №77.

“Державне бюро розслідувань не наділено повноваженнями проведення подібних перевірок, тому керівник теруправління участі у подібних заходах не брав”, – коментують в прес-службі.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що правозахисні організації заявили про факти знущань над засудженними у Бердянскій виправній колонії №77 з боку адміністрації закладу. Зокрема, відомо про катування, вимагання грошей та згвалтування. 23-річний Олександр – кавалер ордену «За мужність» був зґвалтований 5 разів Сергієм Мірошніченком (прізвисько «Полоса»). За словами засуджених, «Полоса» перетворює життя утримуваних на пекло. 

Адмінстрація виправного закладу поки що ситуацію не коментує.

Читайте також: В Хортицком районе Запорожья нашли труп младенца: в деле стали известны новые подробности

загрузка...