За І півріччя 2019 року Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області проведено 31 контрольний захід, у ході яких встановлено порушень фінансово-бюджетної дисципліни, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів, на 26 об’єктах контролю на загальну суму 28,8 млн. грн., з яких порушення при використанні бюджетних коштів склали 21,8 млн. грн., у тому числі коштів місцевих бюджетів – 19,8 млн. грн.,
Про це йдеться у розпорядженні в.о. голови Запорізької обласної державної адміністрації Елли Слеп’ян.
Вжитими Управлінням Східного офісу Держаудитслужби в Запорізькій області за результатами ревізій заходами забезпечено усунення порушень на суму 28,4 млн. грн., в тому числі у використанні бюджетних коштів на суму 8,9 млн. грн., у тому числі коштів місцевих бюджетів на суму 5,0 млн. грн.
За результатами проведених трьох державних фінансових аудитів встановлено неефективне використання коштів та майна на загальну суму 8,9 млн. грн. Моніторингом 127 процедур закупівель попереджено використання коштів з порушенням законодавства у сфері закупівель на загальну суму 167,3 млн. грн., зокрема відмінено 49 процедур закупівель, розірвано 8 договорів.
Однак, не всіма керівниками підприємств, установ та організацій вжито всіх належних заходів щодо відшкодування та усунення виявлених за результатами проведених заходів державного фінансового контролю порушень.
Так, комунальною установою „Пологівська залізнична лікарня” Пологівської районної ради Запорізької області (в.о. головного лікаря Шолух Л.П.) не забезпечено усунення порушень з оплати праці персоналу, зайнятому наданням медичної допомоги застрахованим особам по договорах страхової медицини, на суму 1,4 млн. грн.
Комунальним підприємством „Запоріжремсервіс” (директор Ращепкін С.В.) не вживаються заходи щодо усунення порушень на суму 18,7 млн. грн., в тому числі щодо оплачених інших витрат підприємства, які не 2 відповідають меті та напрямкам, визначеним бюджетними програмами, на суму 12,9 млн. грн., щодо недоотриманого розміру винагороди управителя на суму 5,6 млн. грн., інших порушень на суму 0,2 млн. грн. При цьому з метою відшкодування виявлених порушень на частину суми підприємством надано тільки графік їх усунення, перший платіж по якому повинен був відбутися у червні 2019 року, який так і не надійшов.
Не досягнуто належного реагування з боку комунального підприємства „Центральний парк культури та відпочинку „Дубовий гай” (в.о. директора Комаренко О.Г.) на рекомендації, надані за результатами державного фінансового аудиту, якими встановлено низку фактів неефективних управлінських дій, що призвели або можуть призвести до упущених вигод та недоотримання доходів, непродуктивних витрат