На Запоріжжі колишній директор держпідприємств налагодив постачання військової техніки до Росії

223

Співробітники СБУ встановили, що чоловік, який працював комерційним директором заводу, в Мелітополі налагодив схему завдяки якій вдавалося постачати обладнання та комплектуючі для військових кораблів у країну-агресора.

Обладнання нібито для цивільних потреб він замовляв у приватних структур (вони діяли за ліцензією держпідприємства). Щоб продукція потрапляла до Росії «бізнесмен» зареєстрував низку фірм-прокладок, у тому числі на території РФ. В схемі залучалися навіть митники, повідомляє прес-служба СБУ.

Коли зловмисники намагалися переправити контрабанду, на митному посту «Мелітополь» їх й затримали.

Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили велику кількість запчастин до військового обладнання та бухгалтерську документацію, що підтверджує нелегальні поставки. Також в комп’ютері виявлено листування з замовником росіянином.

Розпочатого за ст. 333 (порушення режиму здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України, тривають слідчо-оперативні дії. Вирішується питання щодо притягнення до відповідальності співробітників митного посту, причетних до оборудки. Заходи з попередження незаконного переміщення товарів подвійного використання через кордон відбувались спільно з Територіальним управління ДБР, розташованим у Мелітополі, під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...