Час від часу в суспільстві підіймається питання про необхідність покращення ЗМІ. В інформаційному просторі, дійсно, існує ряд проблем, які десятиліттями не вирішуються. Однак, викликає занепокоєння, коли про «покращення» починають говорити представники провладної партії разом з її очільником.
В Україні вже істотно постраждала свобода слова. Володимир Зеленський у передвиборчій агітації позиціював себе, як демократичного політика. На справі обіцянка не реалізується. Новоспечений президент виявився неготовим до шквалу критики. Замість того, щоб вести роз’яснювальну роботу, проводити роботу над власними помилками – в бік усіх без виключення журналістів, які критикують владу, лунають звинувачення в продажності й некомпетентності. Прес-секретар головнокомандувача Юлія Мендель, у прямому сенсі затикає рота журналістам.
Головний редактор «LB» Олег Базар вважає, що далі буде тільки гірше. Проаналізувавши ряд підписаних указів, обговорень законопроєктів, він зробив невтішні висновки. В українське законодавство внесуть зміни, щоб напряму впливати на журналістів, таким чином тримаючи їх під контролем.
Влада вигадала три «батоги» для приборкання четвертої влади.
1. Вчора, 6 листопада, президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань свободи слова та захисту журналістів. Орган займатиметься питанням саморегуляції журналістів. Вирішуватиметься хто має право називатися журналістом, а хто ні. І це рішення прийматиме саме орган створений президентом.
2. Нардеп від «Слуги народу» Олександр Ткаченко оголосив, що його фракція готує законопроєкт де одним з пунктів значить запровадження «фінансової фейр-плей». Приватні ЗМІ, які є збитковими мають платити штраф. Адже це наштовхує на думку, що власник спонсорує ЗМІ й відповідно орієнтує в якому руслі треба писати новини.
Алогічність полягає в прямому порушені Конституції України за ст. 34: «Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір».
До того ж кому як не пану Ткаченку добре знати про підконтрольні ЗМІ. На його телеканалі «1+1″чітко прослідковувалося маніпулювання за певного кандидата в президенти.
3. Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський ініціюватиме реєстрацію законопроєкту про зміни Адміністративного та Кримінального кодексів за маніпуляцію.
«Про поняття і критерії маніпуляції громадською думкою, маніпуляції суспільною свідомістю і введення як адміністративної, так і кримінальної відповідальності за маніпулювання, замовлення такого маніпулювання, за здійснення такого маніпулювання», – сказав він.
При цьому чиновник сам зазначає, що межа між свободою слова і маніпуляцією дуже тонка. Існує ризик, що кожен хто починає критикувати владу опиниться за ґратами.
З такими темпами Володимир Зеленський обійде своїх колег-попередників – Леоніда Кучму та Віктора Януковича.