Над аеродромом поблизу Запоріжжя знову маневрували літаки – відео

845
Вперше за багато років, на території колись успішного Авіаційного училища у с. Широке, Запорізького району, у небо піднялися навчальні літаки. Піднялися, та навіть здійснили успішні маневри, на знак того, що пілоти готові до навчання майбутніх льотчиків.

Сьогодні, 18 квітня Запорізький центр льотної підготовки підписав низку меморандумів про співпрацю: з Чернігівською вищою авіаційною школою, основною метою якого є започаткування підготовки приватних пілотів. Це дасть змогу розпочати відновлення роботи Запорізького центру льотної підготовки імені Маршала авіації О.І. Покришкіна. Окрім цього, підписано меморандум про співпрацю із відновлення та ремонту авіаційної техніки, яка належить Центру. 

Ще одним меморандумом створено громадську організацію “Козацька Ватага”, до складу якої увійдуть найактивніші авіаційні організації Запоріжжя. Це дає змогу в перспективі використовувати можливості Центру для розвитку авіаційного спорту, зокрема для польотів дельтапланеристів, стрибків парашутистів тощо. А на унікальній двокілометровій злітно-посадковій смузі зможуть сідати невеликі літаки бізнес-авіації.

Можливо, сьогоднішній день стане історичним для Запорізького центру авіаційної підготовки, який ще у 1994 році був одним з найкращих Авіаційних училищ. Колись сюди з’їжджалися льотчики з усього Радянського Союзу, задля підвищення кваліфікації та можливості отримання вищого звання.  Майже за десятиліття Авіаційне училище перетворилося на руїни та цвинтар для літаків.

У листопаді минулого року народні депутати Петро Сабашук та В’ячеслав Богуслаєв проявили зацікавленість до даного об’єкту. Тоді ж, затвердили нового керівника центру Сергія Діденка. Він – економіст за освітою, з досвідом роботи на потужних державних підприємствах – своїм завданням вбачає повне відновлення роботи авіаційного центру.

На сьогодні уже проведено ревізію підприємства: зроблено інвентаризацію авіаційної техніки, підготовлено дозвільні документи для повноцінної роботи аеродрому, сертифікації злітно-посадкової смуги.


Фото, відео – Forpost

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...