«Наша Семенівна»
Так трактористи говорять про свого керівника агрогосподарства.
Жінка з Любимівки очолила агрофірму після втрати чоловіка, зберігши виплати пайовикам. Після смерті чоловіка у 2021 році вона не лише взяла на себе керівництво приватним підприємством «Агрофірма Зміна», а й забезпечила стабільні виплати пайовикам, не залишивши їх без доходу за оренду землі. Сьогодні агрофірма під її керівництвом обробляє 404 га, з яких 107 га – державна власність, а решта – паї.
Галина очолила господарство в складний час, коли війна зруйнувала плани розвитку, зокрема будівництво складів та закупівлю нової техніки. Незважаючи на це, вона зуміла організувати роботу п’яти працівників, зокрема трьох механізаторів, і продовжує інвестувати в господарство. На фірму закупила обприскувач, трактор і розкидач добрив, а всі кошти спрямовуються на насіння, гербіциди та паливо. Керівниця принципово уникає кредитів, покладаючись на власні ресурси.
Цього року агрофірма успішно внесла п’ять компонентів для захисту посівів пшениці та соняшнику, хоча гербіцид під соняшник частково вплинув на ріст пшениці. Заморозки не завдали шкоди, а продаж зерна приніс дохід: пшениця 1-4 класу продавалася по 7200 грн/т, 3 класу – до 9000 грн/т. Попри ринкові ціни, які диктують умови, та виклики війни, Галина живе «сьогоднішнім днем», але не втрачає оптимізму.
Звісно, війна вносить свої корективи. Працівники фірми згадують, як під час жнив комбайнер виявив на полі боєголовку, що не дійшла 6 м до краю, але завдяки чітким інструкціям Галини Семенівни вдалося уникнути пошкодження посівів. Її досвід і практика допомагають долати труднощі: «Перший рік був важкий, але зараз я сама керівник, і кожен рік додає впевненості», – ділиться вона.
Галина Семенівна не лише зберегла агрофірму, а й стала опорою для місцевих пайовиків, демонструючи, що навіть у найскладніші часи можна вести господарство.
Що посіяно?
За даними Департаменту агропромислового розвитку у Запорізькій області до 24.02.2022 року в Запорізькій області оброблялось 1 млн. 880 тис. га ріллі. Станом на цей час 80 % ріллі або майже 1,5 млн га знаходиться на тимчасово окупованій території або на території, на якій ведуться активні бойові дії.
Під урожай 2025 року аграріями на територіях підконтрольних Україні Василівського, Запорізького та Пологівського районів області посіяно озимих на зерно на площі 100,8 тис. га, з них: озимої пшениці – 93,3 тис. га, озимого ячменю – 7,3 тис. га та жита – 0,2 тис. га. Крім того, озимий ріпак посіяно на площі 26,9 тис. га.
Наразі сотні тисяч гектарів в області обробляється. Територія могла бути значно більшою якби не окупація: наразі 75 % родючих земель знаходиться у загарбників.
Які прогнози
«Завершується посівна компанія. Наразі закінчується посів соняшника. Він закінчиться в найближчі декілька тижнів. Спільно з міністерством аграрної політики ми допомагаємо фермерам до 4000 тисяч гривень на один гектар можна отримати», — прокоментував хід посівної голова ЗОВА Іван Федоров.
На минулому тижні представники влади відвідали два старостинські округи в вільнянській громаді. Кажуть, прогнози оптимістичні.
«Прогнози дуже добрі. Зійшла пшениця озима, рапс квітне на повну сил. Серед проблем — трохи було морозів тому десь вершечки рапсу примерзли. але це не вплине на результат роботи аграрїїв та їх очікування. Все буде добре. Ми зараз вже зупиняємось з весняно польовими роботами», — розповіла голова міської ради Вільнянська Наталя Мусієнко.
Славко Твердохліб фото та відео автора
Читайте також: Екологічну трагедію у Запоріжжі підтвердили офіційно
Більше новин у Телеграм: https://t.me/forpost_zp