ГО ЕКО Центр – про те, що потрібно знати про озеленення Запоріжжя

98
Фото: facebook.com

На початку лютого у Запоріжжі в сквері (між ТЦ «Україна» та Цирком), ділянка якого тепер належить депутату міськради Володимиру Кальцеву, обрізали дерева. На місці парку планують побудувати новий ТРЦ. Однак місцеві активісти виступають проти знищення дерев і захищають довкілля. Вони налаштовані боротися, відстоювати свою позицію та самостійно озеленити парк Яланського

“Останній рік в місті Запоріжжя спостерігається масове знищення зелених насаджень, варварське кронування дерев під стовбур, можна чути про плани знищення парку Яланського для будівництва ТРЦ. Масове знищення зелених насаджень, скверів та парків загрожує місту негативними екологічними наслідками, погіршенням для здоров’я людини в наслідок впливу температури, сонячного опромінювання та збільшення токсичного пилу. Внаслідок такого активного зниження зелених насаджень та зелених зон виникає питання, чи думає міська влада про озеленення міста, чи планує висаджувати нові дерева, створювати нові газони та ін.

З цим питанням наша організація звернулася до Запорізької мерії щоб з’ясувати, скільки грошей було виділено у міському бюджеті на озеленення міста у 2018 році, та отримали наступну відповідь: гроші є лише на благоустрій, утримання та догляд, на озеленення грошей взагалі не передбачається. Тобто, місто перетворюється на кам’яне середовище!

Виходячи з цього, розуміємо, що за зелене місто маємо боротися! Це комплексна проблема, яку мають вирішувати місцеві органи самоврядування, але, болить вона лише громаді. Та, лише громада може відстояти своє право на зелене місто! Це можна зробити двома шляхами: перший – створити комплексну програму озеленення міста; другий – відстояти вже існуючі парки та зелені насадження виходячи на мітинги за їх збереження!

Найближчій мітинг відбудеться у суботу 24.03.2018 року о 12-00 у парку Яланського, що навпроти ТЦ «Україна». Запрошуємо всіх небайдужих до цього заходу! Інформація за посиланням:

ЕКОЛОГІЧНА МОБІЛІЗАЦІЯ#ЗапоріжжяЗеленеМістоШановна громада!Загроза знищення парку Яланського, що навпроти ТЦ…

Опубліковано Громадська організація ЕКО Центр 22 березень 2018 р.

Стосовно комплексної програми озеленення міста, то, вже існує ініціативна група з різних громадських організацій, які мають на меті розробити комплексну програму озеленення міста, затвердити її як програму розвитку зеленого довкілля на рівні органів місцевого самоврядування Запоріжжя, та сприяти її втіленню в життя”, – пишуть в ГО ЕКО Центр.

Фото: facebook.com

Читайте також: 

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...