В мережі оприлюднили рейтинг відповідальності народних депутатів України, складений аналітиками порталу «Слово і діло». На розміщення місць впливала кількість виконаних обіцянок народними обранцями.
Виходячи з досліджень ми склали відповідний перелік серед народних обранців з Запоріжжя.
1 місце
Серед запорізьких нардепів впевнено лідирує Ігор Артюшенко. Депутат від БПП посів 23 місце з 423, випередивши таким чином не тільки земляків, але й колег з інших регіонів.

Серед 27 обіцянок запорізький нардеп втілив в життя 16. Серед них – прийняття закону про реінтеграцію Донбасу, сприяння реформуванню виборчого законодавства, здійснення реформи системи охорони здоров’я, підтримка ініціативи щодо підняття мінімальної зарплати.
Ініціативи, що стосуються безпосередньо Запоріжжя – реконструкція обласної філармонії, повернення компенсації вкладникам банку «Михайлівський», сприяння проведення ремонту внутрішньоквартальних доріг у Дніпровському районі, підтримка запорізьких спортсменів та інше.
В процесі виконання у Ігоря Артюшенка знаходяться вісім обіцянок. Це підтримка подальших змін порядку роботи ВРУ; скасування мораторію на продаж землі; підтримка законопроектів про право власності ОТГ, про посилення кримінальної відповідальності за корупцію, про децентралізацію влади. Парламентар також обіцяв домогтись проведення люстрації, підвищення зарплатні медпрацівникам та повноцінного членства України в ЄС.
За три роки каденції народному обранцеві не вдалося втілити лише три ініціативи. Два роки тому Артюшенко пообіцяв домогтись проведення дочасних місцевих виборів.
14 липня 2015 року Верховна Рада прийняла «Проект Закону про місцеві вибори» № 2831-3, який був підтриманий народним депутатом Ігорем Артюшенком. 17 липня 2015 року парламент прийняв «Проект Постанови про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році (25 жовтня)» № 2148а. Парламенртар підтримав вказану постанову.
Народний депутат Юрій Луценко повідомив, що вибори на окупованих територіях Луганської та Донецької областей призначені не будуть. 25 жовтня 2015 року в Україні були проведені чергові місцеві вибори депутатів обласних, районних, міських, сільських та селищних рад, а також міських, селищних та сільських голів.
Також Антикорупційний комітет не створив робочу групу щодо перевірки майна чиновників, як того пропонував Артюшенко. На рейтинг відповідальності депутата також вплинуло не подання депутатським об’єднанням «Наступ» до Верховної Ради чотирьох антиокупаційних законопроектів.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
2 місце
На другому місці в нашому рейтингу і на 36 місці в загальному – колега Артюшенка по фракції Сергій Валентиров. З 22 обіцянок нардеп виконав 12.

Здебільшого ініціативи стосувалися виборчого округу депутата. Валентиров сприяв в питанні надання гуманітарної допомоги малозабезпеченим родинам, в проведенні виїзних медоглядів населення округу, домігся фінансування із Державного фонду регіонального розвитку завершення будівництва міжселищного газопроводу «ГРС Якимівка – смт. Кирилівка», та інше.
В процесі виконання у нардепа вісім обіцянок. Валентиров обіцяв сприяти завершенню будівництва спортивних майданчиків та міні-футбольних полів в своєму виборчому окрузі; домогтися фінансування із Державного фонду регіонального розвитку для завершення будівництва водогону між селами Давидівка та Атманай; запровадження виборність голів областей та районів в Україні; створити муніципальну міліцію. Також депутат гарантував підвищення державні закупівельні ціни на сільгосппродукцію, відродження зруйнованої місцеві підприємства в окрузі та введення суду присяжних.
Сергію Валентирову не вдалося завершити реконструкцію Новоуспенівської школи в обіцяні терміни. Також серед невиконаних обіцянок – надання фондом Валентирова щомісячної допомоги футбольній ДЮСШ «Дизеліст».
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
3 місце
Закриває трійку лідерів з запорізьких нардепів ще один депутат БПП Микола Фролов. В загальному рейтингу парламентар посів 67 місце, виконавши 6 обіцянок з 12.

Нардеп сприяв завершенню мостового переходу в Запоріжжі через річку Старий Дніпро до острова Хортиця; домігся встановленню публічного контролю за призначенням та діяльністю суддів; підтримав відставку уряду; домігся формування професійного корпусу держслужбовців та посилення їх відповідальності; звернувся до комунальних служб Запоріжжя щодо ремонту покрівлі будинку по вулиці Задніпровській та підтримав створення суспільного телебачення.
В процесі у Миколи Фролова сприяння проведенню децентралізації в країні, реформуванню армії і інших органів держбезпеки та проведення люстрації.
Не вдалося нардепові впровадити прозору структуру власності ЗМІ та ініціювати законопроект про дострокові вибори місцевих рад навесні 2015 року.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
4 місце
Розрив між представниками президентської партії та іншими доволі великий. Наступний запорізькій нардеп посів в загальному рейтингу аж 251 місце. Ним став член депутатської групи «Воля народу» Володимир Бандуров.

Депутат дав своїм виборцям 26 обіцянок. З них виконав 7. Три з них – це встановлення дитячих майданчиків в різних районах округу. Інші чотири – сумісне придбання з благодійним фондом велосипедів для працівників пошти і територіальних центрів; реалізація програми «Здорова дитина»; підтримка законопроектів, що забезпечують підвищення пенсій; підтримка у будівництві та відновленні храмів.
В процесі виконання у Бандурова 13 обіцянок. Зокрема, вони стосуються сприянню реалізації різних програм.
Невиконаних обіцянок у парламентаря 6. Чотири з них – це обіцянки виконати ремонт дороги, та провести капремонти в школах та амбулаторії на окрузі. Також Бандурову не вдалося змінити порядок формування бюджету. Не дочекалися від нардепа підтримки і сільгоспвиробники.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
5 місце
Опоблоківець Євген Балицький посів 268 місце. З 21 обіцянки нардеп виконав 5 – і всі вони стосувалися позиції фракції або особисто депутата в голосуваннях ВР.

Серед дев’яти обіцянок «в процесі» п’ять стосуються підтримки тих або інших ініціатив. Зокрема, Балицький пообіцяв не голосувати за обмеження виступів українських естрадних виконавців на території Російської Федерації.
Що стосується регіону – нардеп обіцяв підтримати розвиток машинобудування в Мелітополі та реалізувати програму порятунку Молочного ліману.
Євген Балицький провалив 7 обіцянок. Він не підтримав децентралізацію влади, не сприяв надходженню з Державного бюджету субвенцій для об’єктів соціальної сфери; не сприяв забезпеченю соціального захисту для військовослужбовців та впровадженню військової форми.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
6 місце
Нардепа депутатської групи «Воля народу» аналітики не внесли в загальний рейтинг, але згідно його показникам на порталі з рейтингом відповідальності 22 % він посідає позицію між 282 та 286 місцем.

З 9 обіцянок депутату зарахували дві. Це сприяння продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення та створення концепції патріотичного виховання молоді.
В процесі у Пономарьова втілення трьох ініціатив – сприяння проведенню військової реформи; запровадження податкових «канікул» для середніх та малих підприємств і сприяння розвитку промисловості.
Така ж кількість невиконаних обіцянок. Парламентарю не вдалося підвищити на законодавчому рівні орендну плату за користування сільськогосподарськими угіддями; запровадити підвищення кількості бюджетних місць у ВНЗ до 50 % та продовжити на законодавчому рівні програму «Молодий спеціаліст».
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
7 місце
Тринадцять позицій відділило Вадима Кривохатька від третьої сотні в загальному рейтингу. 3 виконаних обіцянки з 14 привели нардепа на 289 місце.

Згідно дослідженням він сприяв у вирішенні питання реконструкції шкільної котельні в Темирівцях; сприяв поверненнрю забраної Держгеокадастром Запорізької області землю ГО «Товариство огородників» та домігся відкриття для громадян даних про доходи і витрати бюджетів всіх рівнів.
В процесі виконання у Кривохатька 5 обіцянок: боротьба проти розробки Біляївського кар’єру під Вільнянськом; завершення газифікації села Успенівка; впровадження державного квотування робочих місць для молоді та проведення антикорупційної люстрації.
Парламентар не виконав 6 обіцянок. Так, виборці не дочекалися впровадження народного вето та вотуму недовіри; встановлення нульової ставки податку на прибуток для новостворених підприємств на три роки; залишення на місцях 100 % податку на доходи фізичних осіб; впровадження народної законодавчої ініціативи; надання молоді доступного житла та, власне, виходу нардепа з БПП.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
8 місце
314 місце в рейтингу відповідальності і 2 виконаних обіцянки з 12 – результат діяльності народного обранця від БПП Петра Сабашука.

Парламентар сприяв впровадженню енергозберігаючих технологій в комунальній теплоенергетиці та зробив внесок в введення мажоритарної системи виборів органів місцевого самоврядування.
В процесі у Сабашука виконання 7 ініціатив. Серед них — організація будівництва храму на площі Фестивальній; підтримка рішення про розпуск парламенту, в разі його розгляду; вдосконалення законодавчої бази для максимального спрощення ведення виробничої і підприємницької діяльності та інше. Також нардеп завірив, що запорізькі мости будуть добудовані в час його каденції.
Петро Сабашук обіцяв побудувати близька 500 квартир в мікрорайоні «Південний» для учасників АТО, молоді, ветеранів війни та чорнобильців; домогтися прийняття закону про відкликання народного депутата та проголосувати за зняття недоторканності з нардепа Оніщенка. Ці три обіцянки аналітики позначили як невиконані.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.
9 місце
Вже традиційно в рейтингах нардепів пасе задніх член групи «Воля народу» В’ячеслав Богуслаєв. Нардеп займає 343 позицію в загальному переліку.

З 20 наданих обіцянок депутат-моторівець виконав дві – створив дитячі майданчики та за рахунок свого підприємства реконструював трамвай.
Інші 18 – невиконані (11) і в процесі (7). З найбільш гучних невтілених обіцянок Богуслаєва реалізація програм в авіаційній промисловості та збереження тарифів 2012 року. Також запорізькій нардеп мав намір забезпечити вступ України до Митного союзу з Росією.
Повний профіль відповідальності дивіться за посиланням.