«Найгірше уже позаду, за 5 років ми зробили все, щоб забезпечити економічне зростання та підвищення добробуту українців в найближчі декілька років», — сказав Петро Порошенко на засіданні Ради регіонального розвитку в Запоріжжі.
Вчора, 27 лютого з робочим візитом до Запоріжжя завітав Президент України Петро Порошенко. Першу половину дня Глава держави провів у Приморську, де відкривали найпотужнішу в країні вітроелектростанцію. Вже за кілька днів її підключать до Об’єднаної енергетичної системи України, і вона почне виробляти так звану «зелену електроенергію», змінюючи вектор усього енергетичного ринку. «Енергетичний безвіз» — так назвав Президент прагнення України завоювати європейський ринок у цій галузі.
Ми маємо прокласти електроенергію, лінії електропередач – куди? – в Європу! Отам найпотужніший ринок. Електроенергія, яку буде вироблятися тут і зараз, буде продаватися де? В Європі. Це правильно. Якщо хочете, це називається енергетичний безвіз для української продукції, – наголосив Петро Порошенко
Цей проект був заморожений майже п’ять років. Але у 2016-му вдалося дати йому новий старт. Інвестиції в першу чергу будівництва склали понад 150 мільйонів євро, а сама станція на час введення в експлуатацію дасть роботу понад п’яти сотням людей. Потужності станції вистачить для того, щоби забезпечити електроенергією понад 365 тисяч домогосподарств.
Кожна вітротурбина Приморської вітростанції – висотою понад 110 метрів, потужністю – 3.8 МВт. Всього їх буде 52, і поставлятиме їх світовий енергетичний гігант компанія General Electric. Другу чергу проекту планують завершити восени 2019 року.
У другій половині дня Петро Порошенко взяв участь в Раді регіонального розвитку, яку анонсували ще на початку року. Разом із керівництвом області та міста, головами об’єднаних територіальних громад на заході обговорили ті економічно важливі напрямки, які планують розвивати в 2019 році.
Петро Олексійович розпочав свій виступ зі слів подяки запоріжцям та пригадав 2014 рік, коли місто та область були під загрозою окупації. Тоді, як зазначив Президент, запоріжці об’єдналися та стали на захист своєї землі, чітко показавши хто господар на цій землі.
У ході виступу Петро Порошенко назвав найбільш перспективні галузі в області та заявив, що Запоріжжя неодмінно має стати регіональним лідером, адже для цього сьогодні є всі можливості. Зокрема, серед переваг були вказані аграрний сектор та металургія.
Особливу увагу на Раді регіонального розвитку приділили реформі децентралізації та подальшим крокам для її повної реалізації. ЇЇ метою, як зазначив Президент, є розвиток об’єднаних територіальних громад, який зараз дає можливість створення нових точок зростання. Їх сьогодні знаходять саме на місцях.
«Стратегічна мета децентралізації – зробити регіони активними економічними гравцями, дати самим регіонам створити нові точки зростання», — сказав Глава держави.
За його словами, сьогодні кожен міський або сільський і селищний голова створюють свій інвестиційний клімат. «Боряться з гроші, бо ці гроші залишаться громаді. Мені дуже приємно, що за останні п’ять років ми повернули до життя деякі території, де час зупинився ніби ще у дев’яностих. І тепер мусимо синхронізувати цей час із європейським, вийти на європейські стандарти життя», — сказав він.
«В регіонах є критична маса потрібних для економічного вибуху ініціативних людей, в регіонах є бажання людей отримані від децентралізації можливості реалізувати. Моє послання вам – друзі, дійте. Ви маєте тверду підтримку Президента. Рухайте Запоріжжя і всю Україну вперед», — додав Петро Порошенко.
Фінансові можливості громад, варто зазначити, за 5 років зросли у декілька десятків разів. Так, власні доходи місцевих бюджетів зросли з 68 мільярдів гривень у 2014 році до 234 мільярдів у 2018 році.
«Наголошую, що це під час війни. У зведеному бюджеті за ці роки частка місцевих бюджетів зросла до 51%», — зауважив Президент.
Петро Порошенко зазначив, що зростає і розмір державної підтримки місцевого та регіонального розвитку. «Якщо у 2014 році сума становила лише 500 мільйонів, то у поточному році йдеться майже про 31 мільярд. В 62 рази зросла підтримка. Це є моя позиція підтримки вас. І не тому, що я хочу робити вам реверанси, а ми наближаємо громадянина, громаду і владу», — сказав Президент.
Майже кожен виступаючий подякував Президенту за ті можливості, особливо — фінансові можливості, що були передані на місця починаючи з 2014 року. Голови ОТГ , під час доповіді демонстрували інформаційні слайди, щоб показати результати власної роботи та досягнень у кожній окремій громаді.
За 5 років країна зробила справжній прорив і сьогодні темпи наближення України до стандартів ЄС є найкращими серед всіх шести країн східного партнерства. Підґрунтя для економічного зростання та підвищення добробуту українців вже створено. Тож найближчі п’ять років українська влада обіцяє боротися з бідністю незахищених верств населення та створення середнього класу, якого досі в країні не було.
Петро Порошенко зазначив, що першим кроком у цьому напрямку є монетизація субсидій, що стартувала з лютого 2019 року та індексація пенсій, яка розпочнеться уже в березні поточного року. Президент визнав, що найбільше за останні роки в країні постраждали малозахищені верстви населення, зокрема пенсіонери, зараз прийшов час подбати в про них, тим паче, що економічні можливості це дозволяють.
Наприкінці офіційного заходу Глава Держави закликав вірити в Україну та долучалися до процесу її розбудови, тоді й розквіт прийде швидше.
Наприкінці дня була запланована народна зустріч Петра Порошенка з жителями Запорізької області. Учасниками масштабного заходу на каскаді фонтанів «Райдуга» стали тисячі запоріжців.
«Чому ми тут? Тому що підтримуємо політику президента Петра Порошенка. Стільки змін, скільки ми бачимо зараз, в Україні не було ніколи. Будуються дороги, діти навчаються у нових школах, нова українська армія, автокефальна церква. Реформи тільки почалися, а ви вже бачите величезний опір. Зрозумійте, коли тобі ставлять палиці в колеса з усіх боків, все одразу не можливо зробити», – діляться думками Юрій та Ірина Потіха-Смоляннікові.
«Порошенко – це розумний президент, чудовий дипломат, хороший політик. Він дуже багато чого зробив для нас. Перше – нова армія, друге – нарешті наша українська православна церква. Чи є претензії до його роботи? Звичайно, є. Але якби у нього було більше помічників, аніж критиків, то у нас би була вже золота країна», – кажуть пенсіонерки Маргарита та Валентина.
Народна зустріч з кандидатом на посту Президента розпочалася концертом відомих українських артистів – Тарас Петриненка та Тетяни Горобець, а також рок-гурту Kozak System. «Ми з козаками тут, щоб засвідчити свою повагу до людини, яка сьогодні вийде до вас поспілкуватися – до Президента України Петра Порошенка», – сказав зі сцени лідер гурту Іван Леньо.
Свою підтримку другого терміну президента Порошенка засвідчили двоє запрошених гостей заходу – відомий радіоведучий та шоумен, блогер Дмитро Чекалкін та запорізький підприємець, ветеран АТО Валерій Прозапас.
«Як кадровий офіцер в минулому, я приєднався до команди Петра Олексійовича Порошенка, бо розумію, скільки він зробив для відбудови української армії. Як колишній дипломат-перекладач, я розумію, що ніхто за всю історію сучасної України так гідно не представляв нашу державу на міжнародній арені. Але в першу чергу я приєднався до команди Петра Олексійовича, як батько чотирьох дітей. В ці буремні часи, у воюючій державі потрібно тримати порох сухим. Разом до перемоги!», – сказав Дмитро Чекалкін.
«За кілька тижнів ми будемо разом з вами обирати не просто Президента, ми будемо обирати Головнокомандувача української армії. Тієї армії, яка зараз стоїть між московським окупантом і нашим містом. Знаю, що багато з вас власними очами бачили, як з 2014 року змінювалася наша армія. І як вона нарешті стала вагомою силою. І як завзято її намагаються дискредитуватися кремлівські пропагандисти, – каже ветеран АТО, підприємець Валерій Прозапас, – Щоб гарантовано продовжити шлях зміцнення українського війська, добитися деокупації українських земель та нарешті стати частиною європейської безпекової системи, ми маємо з вами підтримати вибір і обрати на другий термін Петра Порошенка».
Після цього за мить перед тисячами запоріжців з’явився Президент України, учасник виборчих перегонів Петро Порошенко.
«Я хотів би почати зустріч з вдячності запоріжцям. По-перше, за те, що свого часу вам вдалося зупинити негідників, російську навалу, не дати провокаторам створити тут «Запорізьку народну республіку». Вашими зусиллями путінські плани провалилися. По-друге, за потужний волонтерський рух. За останню копійчину, яку ви віддавали, щоб в найважчі часи нагодувати тнути знищену та розкрадену українську армію. Запоріжжяне просто зберегло, а забезпечило український суверенітет. Путін дуже добре на вас розраховував і прорахувався. Дякую тобі за це, Запоріжжя».а одяг
«Якщо ви довірите мені наступні 5 років, ми зможемо робити те, чого так потребує Україна: підвищувати зарплатню, збільшувати пенсії, захищати багатодітні родини. Раніше на це не було ресурсу – все спрямовувалося на оборону держави. Зараз великі зрушення в економіці дають нам змогу підвищити рівень життя українців. 12 кварталів поспіль в Україні, під час війни, зростає рівень економічної потужності», – підкреслив Президент України.
Стратегічними на наступний термін Петро Порошенко називає 5 пріоритетів.
«Перший – наш агропромисловий сектор. Такого врожаю, як минулого року – 70 мільйонів тон зерна в Україні не було ніколи.Вже зараз ми входимо до десятки найбільших виробників та трійки найбільших експортерів зерна в світі. Але прагнемо, що в кожній області побудувати переробні підприємства, і ми експортували продукцію доданої вартості», – зауважив Глава держави.
Другим пріоритетом Петро Порошенко назвав інноваційну індустріалізацію. В якості прикладу Президент згадав про багатомільярдні інвестиції у будівництво на території Запорізької області потужної Приморської ВЕС.
«Наш третій пріоритет – це розвиток ІТ-сектору. У 2016 році в Україні було 100 тисяч працівників цієї сфери. За підсумками 2018 року ця кількість зросла до 160 тисяч. Галузь розвивається вражаючими темпами. Через 3 роки чисельність людей в ІТ сфері досягне 400 тисяч робітників. Це все валютні надходження, сучасні технології. Українець більше не буде працювати «на дядю», а буде розвиватися, як середній клас. Ми забезпечимо українське лідерство в ІТ-сфері», – розповів Порошенко.
Наступними пріоритетними напрямками розвитку України, за словами Глави держави, є будівництво інфраструктурних проектів та розвиток туризму. Завдяки цим п’ятьом напрямкам, впевнений Президент, вдасться значно підвищити рівень нашої економіки, надходження до бюджету на пенсійного фонду.
«Чому ми віримо у нашу здатність перемогти бідність? Тому що ми завжди ставили амбітні цілі і втілювали їх у реальність. Ми поставили мету виконати вимогу Революції Гідності і підписали Асоціацію про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Росіяни життя поклали, щоб цього не сталося. Вони казали, що через кризу біженців у Україні не буде безвізу. Тут вони знову помилялися – 11 червня 2017 року ми отримали безвізовий режим з ЄС. Ніхто не вірив у Томос. Після 300 років очікувань нам вдалося це зробити, – каже Петро Порошенко, –Зараз ми ставимо нові амбітні завдання. Я впевнений, що у 2023 році Україназможе подати заявку на вступ до ЄС і членство в НАТО. Єдине що намтреба зробити – не схибити, не звернути зі шляху. Для цього нам потрібна єдність. Я буду дякувати, якщо отримаю від вас мандат на наступні5 років – на 5 років європейської та євроатлантичної інтеграції. Я буду дуже дякувати, якщо я отримаю мандат на незворотність нашої незалежності».
фото — ЗОДА, 061