Медична реформа налякала багатьох запоріжців. Щоб розвіяти деякі міфи у студії TV5 на питання журналістів відповів директор Обласного центру екстреної медичної допомоги медицини катастроф Костянтин Малашенко.
Для початку гість студії наголосив, що варто розрізняти поняття екстрена та швидка допомога. Екстрена медична допомога передбачає ситуації, коли пацієнту безпосередньо є загроза життю. Тобто, коли час йде на хвилини: отруєння, травми й т.і. Невідкладна допомога, коли потерпілий потребує медичної допомоги, однак ця допомога може бути надана протягом певного часу – від 1 години до 2-х годин.
З переліком викликів швидкої допомоги за «терміновістю» можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я. В першу чергу екстрена допомога обслуговує ті виклики, які надходять із суспільних міст, де пацієнт залишається сам на сам, і йому ніхто не може допомогти.
Такий розподіл ввели, щоб зменшити витрати. Один виклик екстреної допомоги – коштує 800 грн. Тому, просто виїжджати на виклики де треба вимірювати тиск, ніхто не буде.
Увага! Костянтин Малашенко відповів, що випадки, коли медики не виїжджали на виклики батьків, бо в дитини температура 39 градусів, є неприпустимою.
«Вона ж не одразу 40. Спочатку вона є 37 і 38, треба батькам одразу звертатися до сімейного лікаря. Якщо в дитини температура 40 – лікарі не мають право відмовити про виїзд, це не законно»