Ватикан повідомив вельми болючу новину для Московської патріархії – архієпископ Євстратій (Зоря)

2040
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря). Фото - Facebook
Автокефальна православна Церква в Украї нінабуває для Ватикану суб’єктності.

Вчора, 17 грудня на офіційному порталі новин Ватикану з’явилося повідомлення про обрання Митрополита Епіфанія Предстоятелем автокефальної Православної Церкви в Україні. Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (в миру – Іван Зоря).

Архієпископ зазначає, що фактично – це знак того, що українська церква набуває для Ватикану суб‘єктності.

“Фактично це знак того, що відповідно до порядку екуменічного діалогу з Православними Церквами в силу канонічного визнання Вселенським Патріархом Варфоломієм Української Церкви та її Митрополита — ця Церква набуває для Ватикану суб‘єктності”, – пише Євстратій.

Архієпископ Євстратій (Зоря) підкреслює, що ця новина є вельми болючою для Московського патріархату, проте дуже вагомою для католицького і всього християнського світу.

“Хоча відсутність Евхаристійної єдності між Католицькою Церквою і Православною Церквою визначає, що офіційно перша не здійснює якогось церковного акту визнання нової автокефалії, однак фактично поширення цієї офіційної новини є сигналом для всіх, хто ще має сумнів, в тому числі у Помісних Церквах: дипломатія Вселенського Патріархату перемогла московські потуги.

А це означає, що у тих Церквах, які ще не визначилися з визнанням автокефалії, з‘явився вагомий аргумент зробити це відразу після вручення Томосу”, – наголосив архієпископ.

Нагадаємо, 17 грудня в Києві відбувся Об’єднавчий Собор. На ньому був обраний голова української автокефальної Православної Церкви – 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Він прийняв на себе титул Митрополита Київського і всієї України. Очікується, що він планує поїхати до Стамбулу в наступному місяці, щоб отримати Томос від Константинопольського Вселенського Патріарха Ворфоломія, що офіційно санкціонуватиме Українську Православну Церкву в самоуправлінні або автокефалії.

Читайте також: Молодий митрополит звернувся до Президента України

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...