Відсьогодні запорізьким пенсіонерам підвищать пенсії, а громадянам виплачуватимуть субсидії готівкою

1521
З 1 березня вперше відбудеться автоматичний перерахунок пенсій. Відсьогодні також розпочнеться виплата готівкою субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. 

Песнії

Щорічний автоматичний перерахунок пенсій передбачений пенсійною реформою. Це означає, що для перерахунку пенсій не потрібно приймати окремих рішень Уряду чи парламенту. Кошти на перерахунок Уряд уже передбачив у державному бюджеті.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалася для осучаснення пенсій у жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії, а також будуть автоматично переглядатися кожного року. Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, а також рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься загальний розмір пенсії. Показник середньої заробітної плати збільшуватиметься на 50% зростання середньої заробітної плати по країні «плюс» 50% інфляції.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, показник середньої заробітної плати, який враховується у формулі, зріс на 17%. А середній розмір підвищення проіндексованих пенсій складе 255 грн. Це не означає, що всі отримають однаково 255 гривень, адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 мільйонів пенсіонерів, але підвищення буде не меншим за 100 гривень.

Раніше Forpost повідомляв, що Уряд направить додатковий фінансовий ресурс, який з’явився від розмитнення «євроблях», на доплати пенсіонерам з найнижчими пенсіями. В цьому році 1,9 млн. пенсіонерів отримають по 2 410 грн. Йдеться про підтримку  тих громадян, які мають повний страховий стаж, але  низькі пенсії.  Аби захистити інтереси цієї категорії пенсіонерів, Уряд уже розробляє механізм підвищення пенсій для громадян з великим страховим стажем. У Запорізькій області з 1 березня перерахунок та підвищення пенсій очікується для 432 тисяч пенсіонерів.

Субсидії

Сьогодні, 1 березня, в Україні стартує виплата готівкою субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Про це свідчить рішення Кабінету міністрів, прийняте 6 лютого 2019 року.

Так, згідно з рішенням Кабінету міністрів, виплата житлових субсидій пенсіонерам буде здійснюватися через Пенсійний фонд перерахуванням коштів на пенсійні рахунки або через акціонерне товариство «Укрпошта» (їм субсидія буде виплачуватися одночасно з пенсією), для інших – через державний Ощадний банк (через платіжну систему термінових переказів «Швидка копійка» або зарахуванням на поточний рахунок).

Субсидії готівкою (починаючи з субсидій, нарахованих за лютий 2019 року) зможуть отримати громадяни, які звернулися за їх призначенням до 2019 року, а також ті, хто звернувся в 2019 році, але яким субсидія призначена з 2018 року, про що одержувач отримає персональне повідомлення на адресу проживання.

Також зазначається, що субсидія не призначатиметься у разі простроченої більше одного місяця заборгованості з оплати комунальних послуг (раніше не призначалася у випадку більше двох місяців заборгованості).

Клієнти усіх категорій, яким субсидія була призначена до 31 грудня 2018 року, будуть отримувати субсидію у грошовій формі з 12 березня 2019 року.

Читайте також: Відомий шоумен та дипломат розказав, що буде з Україною, якщо президентом стане Зеленський чи Тимошенко (фото)

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...