Суд над партійцями “Самопомочі”

384

Щойно розпочався суд у справі братів Марченків та їх однопартійця Олега Обрєзанова. Підозрюваним у розкраданні 87 мільйонів державних коштів обирають міру запоріжного заходу. Розглядають клопотання обласної прокуратури харківської області про тримання під вартою (2 місяці у слідчому ізодяторі) групи осіб, або внесення останніми застави у сумі 87 мільйонів гривень, що дорівнює сумі збитків завданих державі.

За попередніми даними слідства, підозрювані разом з іншими особами розробили схему незаконного заволодіння бюджетними коштами. Лише у цьому році проведено понад 10 тендерів через систему «Прозорро» на ремонт та реконструкцію освітлення парку відпочинку у Мелітополі, спортмайданчиків та багатопрофільного ліцею у Запоріжжі. Однак фактично тендер не відбувався. Оскільки підозрювані не допускали до участі у торгах сторонніх учасників, то державне замовлення розігрувалося лише між підконтрольними фірмами, частина з яких має явні ознаки фіктивності.

Після тендерів складалися фіктивні документи про виконання робіт та послуг, які фактично не проводилися, а кошти перераховувалися на рахунки підконтрольних фірм. Уже звідти кошти переводили фіктивним підприємствам для подальшого обготівкування.

Прес-секретарка Харківської обласної прокуратури Віта Дубовик запевнила, що прокуратура має чіткі свідчення про те, хто давав накази стосовно переможців тендерів. Хто, застосовуючи погрози, змушував людей підписувати документи про виконання робіт.

Справу розглядає Червоговзаводський суд Харкова. Про результати розгляду додатково повідомимо.

загрузка...