У Бердянськ через Керченську протоку йдуть українські військові кораблі – ФОТО

1014
A500 «Донбас» та A830 «Корець» йдуть до Бердянську поблизу узбережжя окупованого Криму. Фото: mil.in.ua

У четвер, 20 вересня, пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» вирушили з походом з Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянську, де стануть основою новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на власні джерела.

“Це, напевно, перший випадок, коли ВМС України почав не просто реагувати на дії та кроки росіян, а сам «задавати тон гри». Раніше наша позиція була пасивна і ми мусили грати у «їх гру». Тепер же Росія має думати який крок робити, і що ж потім зробимо ми”, – коментує ситуацію Голова правління Українського мілітарного центру Тарас Чмут.

Судно «Донбас» планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення, який на сьогодні у даному регіоні немає.

A500 «Донбас». Фото: mil.in.ua

Морський буксир «Корець» призначений для буксирування і кантування інших суден і плавучих споруд у морі. Зараз можливе його переобладнання на мінний тральщик.

Морський буксир «Корець», сучасний стан. Фото: mil.in.ua

У суботу 22 вересня в ФСБ РФ заявили, що «Донбас» і «Корець» наблизилися до узбережжя окупованого Криму. Росіяни почали заявляти про рух суден у «винятковій економічній зоні РФ».

Станом на обід, 23 вересня, відповідно до трафіку перетину Керченської протоки українські пошуково-рятувальне судно A500 «Донбас» та морський буксир A830 «Корець» мають зайти до Азовського моря близько 15:00. Зараз їх супроводжують два російські патрульні катери.

A500 «Донбас» та A830 «Корець» йдуть до Бердянську поблизу узбережжя окупованого Криму. Фото: mil.in.ua

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, у Бердянську спустили на воду два бронекатери, а у Камбіні заявили про намір створити військову базу на Азовському морі.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...