У Запоріжжі назвали причину спалаху африсканської чуми свиней

119
африканську чуму

Після випадку захворювання свиней на африканську чуму в господарстві військової частини 3033 Національної гвардії України, у регіоні перевірять всі підсобні господарства. Це рішення було прийнято під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації.

Оскільки хворобу неможливо було занести ззовні, фахівці встановили, що тварини заразились через те, що їх годували відходами харчування. Одтак годівля харчовими відходами сільськогосподарських тварин, окрім котів та собак, заборонена.

За підсумками засідання комісія вирішила ввести заборону щодо використання відходів харчування для годівлі тварин сільськогосподарських підприємств, активізувати роботу спільних мобільних груп, створених за участю представників Держпродспоживслужби та відділів Головного управління Нацполіції для контролю переміщення вантажів на основних автошляхах області, також будуть перевірені всі підсобні господарства регіону. Також вводиться заборона на торгівлю на ринках живими свинями та харчами з них, окрім отриманих від забійних та переробних підприємств при наявності необхідних ветеринарних документів.

Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечна інфекційна хвороба свиней, яка характеризується лихоманкою, запальними і дистрофічними ураженнями внутрішніх органів, численними крововиливами та високою смертністю. На АЧС хворіють лише домашні та дикі свині. Найбільш ефективним способом боротьби із захворюванням вважається знищення поголів’я свиней. Хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків унаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

Читайте також: У Запоріжжі будуть відстоювати права тварин

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...