У Запоріжжі планують впровадити ще один грантовий проект від німецького банку розвитку – фото

774
Україна поступово покращує економічну та екологічну ситуацію в країні, реформує різні сфери життя суспільства відповідно до європейських стандартів. Для країн Європи культ людини є найголовною цінністю, а благополуччя суспільства – однією з перших задач. В системі країни проходять поступові зміни та впроваджуються нові реформи: медична, пенсійна, освітня реформи, реформа децентралізації та деінституалізації, які дедалі більше починають забезпечувати повноцінне існування дорослих і дітей, та наближують до тих цінностей, які сповідує Європа. На прикладі Запорізької області ми покажемо, яких результатів вже вдалося досягнути Українському фонду соціальних інвестицій (УФСІ V) та німецькому банку розвитку KfW в рамках реалізації проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.V», та які задачі вони планують реалізувати в майбутньому проекті. 

В 2018-му році Український фонд соціальних інвестицій продовжує впроваджувати грантовий проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ V», задачею якого – є розвиток сходу України. Сумма гранту склала 9 мільйонів євро, а платниками виступив Уряду Німеччини (німецький державний банк розвитку KfW). Цей проект почав реалізовуватися ще в 2015 році в Запоріжжі, Дніпрі (тоді Дніпропетровську) та Харкові. Протягом трьох років соціальні об’єкти в Запорізькій області реконструювали та відновлювати для того, щоб забезпечити житлом людей зі Сходу України та Криму, які були змушені покинути свої домівки.

          
Фото - Артур Бойко

4 червня до Запоріжжя завітала делегація від німецького KfW Банку розвитку та Українського фонду соціальних інвестицій. Основною метою візиту стало дослідження впровадження та реалізації медичної реформи в регіоні, а також визначення стану, та можливостей закладів первинної медицини в Запорізькій області.


Фото - Артур Бойко

Разом з представниками місцевої влади члени делегації обговорили впровадження нового проекту УФСІ «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.VII». Цей проект буде направлений на розбудову первинної медичної ланки, тобто оснащення закладів первинної медицини необхідним технічним обладнанням. Уряд Німеччини на реалізацію цього проекту планує виділити 14,5 мільйонів євро.

Детальніше про виконану роботу та успіх проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.V», та основні задачі нового задуманого проекту, журналіст Форпост вирішив запитати у начальника Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ЗОДА Артура Бойко.

Протягом трьох років реалізації проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.V», в області було впроваджено 11 мікропроектів. Що це за мікропроекти? 

Це ті проекти, які стосуються реконструкції об’єктів соціальної сфери: 5 житлових приміщень, 3 дитячих садків, 2 школи, 1 інтернатний заклад. Поект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.V»працював у трьох локаціях:

1) м. Мелітополь – впроваджено 6 мікропроектів (3 соціальні гуртожитки, садки і школа).
2) смт Комиш-Зоря (Більмакскій район) – впроваджено 2  об’єкта соціальної сфери;
3) м. Токмак – впроваджено 1 гуртожиток та 1 об’єкт соціальної сфери.

Для того, щоб створити житлові умови для внутрішньо переміщених осіб, та комфортні умови для отриманні освіти, було зробилено капітальний ремонт на об’єктах. Замінили вікна на енергозберігаючі, налаштування зовнішні і внутрішні мережі водопостачання, електропостачання, каналізації та теплопостачання, а також внутрішні та зовнішні оздоблювальні роботи.

(Детальніше про перелік об’єктів соціальної сфери, які потрапили під реконструкцію, за посиланням – https://www.google.com/maps/d/u/0/viewermid)

Цей проект – це також допомога людям з особливими потребами з категорії  внутрішньо переміщених осіб з Преславського психоневрологічного інтернату. В цьому інтернаті було реконструйовано 2 корпуси: 1 – житловий, 1 – пральня. Орієнтовна дата, коли проект буде повністю виконано – листопад 2018 року. Всі проекти полягають в тому, щоб допомогти місцевій громаді підготувати свою соціальну інфраструктуру для прийому внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, в рамках УФСІ був запущений ще один проект “Гідна праця”, завдяки якому проводилися тренінги для вимушених переселенців з питань працевлаштування та перекваліфікації.

Наші європейські товариші разом з Українським фондом соціальних інвестицій планують втілити новий проект «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури. УФСІ.VII», який буде направлений на розвиток медичної галузі. Які конкретно завдання вони планують реалізувати в проекті? 

Наразі вони отримали завдання від Уряду Німеччини працювати на потреби України в первинній медичній ланці. Цей проект лише викристалізовується. Воки вивчають які в нас є можливості, та які потреби, а ми в цьому їм допомагаємо. Цей проект буде в рамках УФСІ і буде полягати в реконструкції закладів первинної медицини – амбулаторій, а також наповнення їх додатковою технікою.

Підбиваючи підсумки, можна зазначити, що Запорізька область отримує значну підтримку від європейської країни. Проект, який фінансується з фонду німецького банку розвитку дав можливість українцям, які були змушені тікати з рідної оселі нарешті отримати новий дім.  І німецькі гості, і делегація від УФСІ задоволена німецько-українською співпрацею з Запоріжжям.

Юлія Самусєва

Читайте також: Запорожцам рассказали о главных реформах Украины в 2018 году и как они продвигаются — фото

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...