Оріхівська ОТГ Запорізької області запровадила соціальну картку оріхівця, що дасть можливість здійснювати контроль над розміром компенсації за перевезення пільгових категорій населення громади на приміських маршрутах автомобільного та залізничного транспорту. Відповідне рішення було прийняте депутатами ОТГ наприкінці 2017 року, повідомляється на сайті «Децентралізація» Міністерства регіонального розвитку України.
«За 9 місяців 2017 року Запорізькою дирекцією залізничних перевезень регіональної філії «Придніпровська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» надано розрахунок на компенсацію за пільговий проїзд громадян по станції Оріхівська та платформі 242 (Оріхівська громада) на загальну суму 185 734 грн. І це тільки залізничний транспорт. Звісно, ці суми викликали сумніви, – пояснює голова Оріхівської ОТГ Сергій Герасименко. – В середньому на добу, за цим розрахунком, користувались пільгами 53 особи. При цьому не враховували, що ці люди могли бути і з іншої громади і що не всі категорії мають пільги на проїзд. До того ж, якщо в 2016 році ці витрати відшкодовувались за рахунок державного бюджету, то з 2017-го це вже видатки з місцевого бюджету. Тому вирішили запровадити соціальну картку, яка буде ідентифікувати пільговика саме з Оріхівської громади, – це і вигідніше, і прозоріше. Досягли домовленостей з перевізниками, вже купили обладнання. Шість сканерів обійшлися в 30 тис. грн, плюс принтер для карток зі штрих-кодом ще 6 тисяч. Сканери будуть встановлені на чотирьох маршрутах, які обслуговують Оріхівську ОТГ. Ще два пристрої передали «Укрзалізниці» – соціальну картку людина зможе відсканувати в касі або, якщо така відсутня, безпосередньо у вагоні електропотягу. Це ноу-хау зацікавило і керівництво «Укрзалізниці»: вирішують, як запровадити таку систему не тільки в межах нашої ОТГ».
Картку видають виконавчий комітет Оріхівської міської ради та виконуючі обов’язки старост сіл Оріхівської ОТГ пільговим категоріям населення на безоплатній основі. Вона увійде в обіг уже з 1 лютого.
Механізм дії картки досить простий і прозорий:
- Картка пред’являється водію приміського транспорту (або касиру залізничного транспорту), який сканує її за допомогою спеціального пристрою.
- Дані про пільговика, який скористався пільговим проїздом, зберігаються у сканері і знімаються працівником міськвиконкому через певний проміжок часу.
- Міськвиконком проводить аналіз отриманих даних про кількість пільговиків і виплачує компенсацію перевізнику.
Читайте також: Запорізькі депутати просять Верховну раду посилити відповідальність за порушення закону про вживання та продаж алкоголю