Вчера, 8 марта, на площади перед Запорожской областной научной библиотекой состоялась акция «Женщина не кухонный комбайн». Вопрос гендерного неравенства беспокоил как женщин, так и мужчин.
Очень символично, что митингующие вышли именно в Медународный день борьбы за права женщин. Исторически появился, как день солидарности женщин во многих странах в борьбе за равные права и эмансипацию. Участвующие принесли с собой кухонную утварь, а также плакаты с лозунгами: «Чтобы готовить, нужны руки, а не вагина», «Поплакала і стоп? Жінки не фіалки», «Феменізм або варварство», сообщает «061».
«Ми таким чином підтримуємо класичний перфоманс, де протиставляємо класичне уявлення що жінка — це тільки це якісь кухоні або хатні справи. Ми таким чином показуємо, що жінка це особистісь, яка може обирати, чим займатися. І жінка може робити хатню роботу, але це не її обов’язок. Плюс ми хотіли показати, що є багато чоловіків які говорять, що фемінізм — це те що і їм потрібно. Їм потрібні рівні права, які є дуже важливими для них. Вони так само можуть щось приготувати і взяти на себе хатні справі, це не агресивна акція. Це про те, що ти маєш право вибору. Рівні права допомагають позбутися суспільного тиску і чоловікам (коли кажуть, що «чоловік має»). У якомусь віці чоловіки починають розуміти, що скільки ж можна тих обов’язків, втомлюються від того. Це про те, що шаблонні ролі прибираються не тільки для жінок, але і для чоловіків», — объясняет одна из организаторок акции Наталья Лобач.
Как мы уже сообщали поддержать феминисток вышли мужчины. Это абсолютно нормально, когда в стране, которая хочет развиваться существует равноправие. Но, к сожалению, это не все понимают. Запорожская область входит в тройку антилидеров по оцениванию женского труда. Разрыв в оплате работы женщин и мужчин составляет 28,2%. В среднем, женщины получают 7 366 грн., а мужчины 10 270 грн.
Читайте також: Права і тюльпани: Чому ми досі відзначаємо 8 березня?