В країні втратив чинність закон про мораторій на проведення перевірок бізнесу – підприємцям варто бути напоготові

434
Фото: Google.com

З 2019 року відновляться перевірки бізнесу.

1 січня 2019 року свою дію припинив закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Мораторій на перевірки бізнесу діяв з 2014 року. Рішення приймалось з метою припинити тиск на підприємців з боку контролюючих органів, за допомогою чого виключити чинник корупції та стимулювати розвиток малого та середнього бізнесу.

Прес-служба Кабміну повідомила, що інспекційна система в Україні трансформуються в напрямку ризикоорієнтованого підходу.

«Інспектовані органи будуть фокусуватися на прозорій оцінці суб’єктів господарювання та попередженні податкових ризиків, а в бізнес – знати, коли й чому до нього прийде інспектор», – пишеться в повідомленні.

На порталі inspections.gov.ua 26 інспекційних органів з 33 відкрили інформацію про свої перевірки. В єдиній системі опубліковано близько 250 тис. планів і близько 48 тисяч результатів вже проведених перевірок, повідомляє «Економічна правда».

Державна фіскальна служба також сформувала план-графік документальних перевірок на 2019 рік. У нього включені майже 5 тис. суб’єктів господарювання з обсягами задекларованих доходів за 2017 рік – 1,14 трлн гривень.

Читайте також: Українці сплачуватимуть за електроенергію двом компаніям

загрузка...