Віктор Вікторович – цивільний хірург із досвідом у пластичній хірургії. До 2022 року працював у клініці в Запоріжжі. Потім – мобілізація, служба, переведення у 93-тю бригаду Холодний Яр, і тепер – керівник стабпункту.
На сторінці 93 окремої механізованої бригади Холодний Яр розповіли історію медика, який не полишає своєї справи навіть у відпустках.
«Я за погонами не ганяюсь. Уже настаршувався», – усміхається Віктор Вікторович. Але щодня він на місці, у стабпункті, де рятують поранених з фронту.
Війна дронів – виклик для військової медицини. Якщо на початку повномасштабної медики частіше мали справу з уламковими пораненнями від мін, артилерії, то зараз абсолютна більшість – дрони. Як скиди ворог часто використовує ВОГи, що суттєво ускладнює роботу: уламки не магнітяться та видимі лише на рентгені. Але медики адаптуються й до такого.
«Колись я особисто контролював кожну важку процедуру, зараз довіряю. Люди виросли, всі знають, що робити і як саме», – ділиться керівник стабпункту. До нього поранені потрапляють вже з якісно наданою домедичною допомогою.
Деякі медики мали б усі підстави повернутись до цивільного життя. Але вони тут, бо розуміють, що від них залежить, чи повернуться бійці додому живими. Ти відчуваєш, що не дарма тут, що хтось побачить рідних, бо ти встиг. І це сильніше за втому. Та на стабпункті знають, що за потреби можна поїхати у відпустку чи відлучитись за сімейними обставинами.
«У перший рік війни, знаю, не завжди відпускали. Зараз із цим питань немає. От сьогодні їде водій, у нього завтра дружина народжує. Це ж велика справа – побачити свою дитину» – продовжує хірург та додає, що сам зазвичай проводить відпустки за операціями у клініці, – «Я їду у відпустку і 3-5 операцій роблю, під час першої відпустки провів 8 операцій. Дружина каже, не бачить мене, хоч фактично я вдома».
Наостанок розмови відверто каже, що не хотів би, щоб війна торкнулась ще більшої кількості цивільних лікарів. Але впевнений, що якщо це станеться, вони впораються. «Зараз вони готуються, на базі цивільних лікарень є відділення, які курують військові госпіталі. Або госпіталь розгортає там свої відділення, тож цивільні лікарі бачать тих поранених, надають їм допомогу, лікують, оперують».
Джерело: офіційна сторінка 93-тя ОМБр Холодний Яр
Читайте також: Сусіди не дають встановити підйомник для ветерана, який отримав інвалідність на Запорізькому напрямку. ФОТО. ВІДЕО
Більше новин у Телеграм: https://t.me/forpost_zp