Замість звичайних паперових, запоріжці матимуть електронні медичні картки

788
Фото - ілюстраційне
У 2019 році Міністерство охорони здоров’я України впроваджує електронні медичні записи, які мають необхідні дані про пацієнта, що збираються в закладі охорони здоров’я. Електронна медична картка зберігається в медичних інформаційних системах (МІС), якими користується заклад.

У 2019 році дані будуть передаватися в електронну медичну картку, робота якої забезпечується державою. Ця процедура маєстати першим кроком до безпаперової роботи лікарів. Дані можуть збиратися в кількох закладах, і завдяки тому, що вони зберігаються в централізованій системі, у подальшому будь-який лікар може мати доступ до цих даних практично в цілодобовому режимі.

Зазначимо, що лікар може переглянути інформацію в тому обсязі, який дозволив пацієнт і який є необхідним для надання медичних послуг. Дані до електронної медичної картки збираються через встановлені в закладах охорони здоров’я МІС та відправляються до Центральної бази даних. Таким чином, розв’язується проблема, коли в різних закладах у пацієнта різні картки і записи, і дуже часто жоден із цих наборів документів не містить вичерпної інформації про пацієнта.

Завдяки централізованому зберіганню даних:

  • МОЗ України та НСЗУ можуть обробляти знеособлені дані для ефективного управління системою охорони здоров’я;
  • НСЗУ може аналізувати дані для управління якістю медичних послуг;
  • дані гарантовано доступні для пацієнта й лікаря, який його обслуговує. Доступ до централізованих даних існує незалежно від того, чи працюють сервери в закладі, з якого вносилась інформація, чи є в нього зв’язок з Інтернетом тощо;
  • заклади охорони здоров’я можуть переходити з однієї МІС на іншу без втрати ключових даних, адже ці дані зберігаються в централізованій системі.

Такі системи вже успішно працюють у багатьох країнах. В Україні впровадження електронної медичної картки здійснюватиметься в кілька етапів, на кожному з яких буде реалізовано функціонал, що дозволяє вносити до неї різні набори записів.

Перший етап — початок 2019 року 

Лікарі, що надають первинну медичну допомогу, вноситимуть дані про візити пацієнтів з використанням ICPC-2 і дані, що зараз вносяться в медичну картку амбулаторного хворого (форма № 25/о). Також з’явиться можливість виписувати електронні рецепти та електронні направлення.

Другий етап — середина 2019 року

Спеціалісти, що працюють в амбулаторіях, зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку консультативні висновки; спеціалісти діагностичних центрів вноситимуть результати найбільш поширених лабораторних досліджень. Також із середини 2019 року планується впровадження електронних листків тимчасової непрацездатності.

Третій етап — початок 2020 року

Стаціонари зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку дані, пов’язані з випискою пацієнтів (обсяг даних, подібний до форми карти пацієнта, що вибув зі стаціонару, № 66/о).

Одночасно з упровадженням електронної медичної картки МОЗ України працює над спрощенням паперового документообігу: дані, які збережено в електронній формі, не потрібно дублювати на папері.

Щодо наявних карток і документів з накопиченою інформацією, політика МОЗ України така: лише певний мінімальний набір даних підлягає перенесенню до централізованої електронної медичної картки (насамперед дані, доступність яких критично важлива для надання невідкладної допомоги). Історично накопичена інформація залишається в картках. Враховуючи етапність упровадження, впродовж певного часу записи в електронній і паперовій формах діятимуть одночасно.

За матеріалами Урядового порталу

Читайте також: В Запорожье можно будет обменять валюту через банкоматы

загрузка...