Запоріжжяобленерго прокоментувало скандал навколо неіснуючих боргів

732

Компанія «Запоріжжяобленерго» сповіщає своїх споживачів про неіснуючі борги – з цієї новини почався ранок 2 квітня.

Спалахнуло жваве обговорення ситуації серед мешканців Запоріжжя. Люди ділились новими й новими повідомленнями. У всіх ситуації були схожі – борг з’явився невідомо звідки.

Сьогодні, 4 квітня, в Запоріжжяобленерго пояснили ситуацію.

“І щодо цього питання, і в усьому іншому, ПАТ “Запоріжжяобленерго” діяло і діє виключно в межах закону, — повідомила в.о. генерального директора ПАТ “Запоріжжяобленерго” Олена АНГЕЛОВА.

 

Оскільки, згідно із Законом України “Про ринок електричної енергії”, з 01.01.2019 ПАТ “Запоріжжяобленерго” втратило функцію постачання електроенергії населенню, від початку поточного року компанія провадить роботу із закриття заборгованості побутових споживачів.

Так, “Частина боржників платили не за рахунками, а виходячи із власних калькуляцій, при цьому не завжди оперуючи коректними цифрами. Інші скаржаться, що “все сплачували виключно за рахунками”, і не розуміють, звідки виникла заборгованість, — але при цьому не передавали покази лічильника, і рахунки їм виставляли на підставі середньомісячного енергоспоживання. Проведені ж пізніше контрольні знімання показів виявили, що реальне споживання електроенергії було більшим, відповодно був проведений перерахунок. Є також й поодинокі випадки, коли з невідомої причини платіж, проведений в системі електронних платежів, не відобразився у наших базах даних. У будь-якому випадку, дії ПАТ “Запоріжжяобленерго” щодо стягнення заборгованості зі споживачів не лише не суперечать чинному законодавству, але й є прямим наслідком виконання його вимог”, — наголосила Олена АНГЕЛОВА.

В Обленерго зазначають:

Якщо споживач вважає, що наведені у платіжці покази приладу обліку електроенергії є некоректними, він може сплатити ту суму, яку вважає правильною, виходячи із реальних показів власного енергоспоживання. Також йому необхідно передати до ПАТ “Запоріжжяобленерго” свої реальні покази за підсумками березня 2019. На їх підставі при формуванні рахунків за наступний розрахунквоий місяць — березень 2019 — буде здійснено корегування/ перерахунок суми до сплати, з урахуванням оплати попереднього місяця. 

У ПАТ “Запоріжжяобленерго” нагадують, що побутовим споживачам і переплати, і кошти, що були помилково перераховані на рахунки “Запоріжжяобленерго” протягом січня-лютого 2019 року, енергокомпанія вже повернула за рахунок власних коштів.

Передати покази можна на сайті ПАТ “Запоріжжяобленерго” (www.zoe.com.ua) у розділі НАСЕЛЕННЮ (сторінка ПЕРЕДАТИ ПОКАЗИ) або в Особистому кабінеті, а також за телефоном 0-800-504-502 (контакт-центр).

Читайте також: “Борги” запоріжців перед “Запоріжжяобленерго” – вказівка олігарха, щоб підвищити соціальну напругу

Як розвиватимуться події далі читайте на Forpost.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...