Запорізька нардепка від партії “Слуга народу” висловилася проти мовного закону

683
Нардепка від партії “Слуга народу” Юлія Яцик наважилася виступити проти мовного закону в дискусії з проросійським депутатом від ОПЗЖ Сергієм Кальцевим.

Вчора, 16 січня, в Україні набула чинності стаття 30 закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Норми закону були прийняті ще у 2019 році парламентом попереднього скликання. Стаття передбачає, що підприємства, установи та організації усіх форм власності та підприємці мають обслуговувати клієнтів державною мовою. Також виробники та виконавці і продавці зобов’язані, відповідно до закону, надавати споживачам інформацію про свої товари, роботи чи послуги державною мовою. Українською має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках, меню тощо.

Крім того, тепер суб’єкти електронної комерції, зареєстровані в Україні, будуть зобов’язані забезпечити надання усієї інформації, визначеної законом, зокрема і щодо предмету електронного договору, державною мовою. Інформація може дублюватися іншими мовами, а на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися будь-якою іншою мовою, прийнятною для сторін.

З набуттям чинності дій мовного закону в Запоріжжі активізувалися проросійські політики, також свою позицію з цього питання проявили деякі депутати, що, на перший погляд, досі були нейтральними.

Своє “невдоволення” новими нормами закону висловив депутат обласної ради від ОПЗЖ Сергій Кальцев, втім – не дивно, бо ж він вже давно задекларував свою проросійську позицію. Кальцев процитував на своїй сторінці в Facebook народного депутата України ОПЗЖ Юрія Бойка, який вказав, що мовний закон – це дискримінація російської мови.

Юлія Яцик – народна депутатка від партії “Слуга народу” охоче почала дискутувати на цю тему. “Слуга” висловилася проти закону, який дає можливості для розвитку державної мови, щобільше, вона повідомила, що її позиція активна і вона вживатиме заходів, щоб змінити прийняті правила.

“Неправда и то, чо мы его поддерживаем! (закон про мову, “ми” – слуги народу – ред.) Мы подали законопроект, которым предлагаем отменить драконовские штрафы 3400-6800 грн и 13500-18000 грн. за нарушение требований закона. То есть обязанность работников публичной сферы общаться на украинском – остаётся, но ответственность за несоблюдение этого требования – исключается”, – коментує депутатка.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Суперечку депутатів двох, вже тепер схожих політсил перервала запоріжанка Лілія Красілич, яка зазначила, що вдома нардепи можуть говорити будь-якою мовою, але мають поважати українську – як мову нашої держави.

“Таке відчуття, що у вас – все супер. Залишилося тільки на мові попіаритись. Для чого робити проблему? Вдома можете говорити як бажаєте, але поважайте державну українську мову в Україні. Я бачу, що вас зовсім не турбують ціни на енергоносії, коли людям немає чим платити, щоб не замерзнути”, – написала містянка.  

Нагадаємо, на думку авторів, закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» надає українській мові захищеності та простору для розвитку і поширення.

Читайте також: На мітинги проти будівництва Біляєвського каолінового кар’єра людей централізовано підвозили автобусами

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...