Запорізька область посідає друге місце серед регіонів України у рейтингу децентралізації

26
У рейтингу областей щодо формування спроможних громад Запорізька область посідає друге місце серед регіонів України. Такі дані вказані в моніторингу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства України.

Результати моніторингу формувалися з показників зростання спроможності органів місцевого самоврядування, особливо об’єднаних територіальних громад, які ефективно використовують можливості реформи децентралізації. За даними моніторингу, лідери і аутсайдери рейтингу областей щодо створення спроможних громад не змінилися. До п’ятірки лідерів входять: Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька області.

Як повідомили в Управлінні містобудування та архітектури Запорізької облдержадміністрації, із 20 чинних районів області 4 з них – повністю покриті громадами: Великобілозерський, Оріхівський, Чернігівський, Більмацький. Крім цього, в 9 районах  покриття сягає 50-99%; у 7 районах – до 49%. На сьогодні в області немає жодного району, де не було б утворено бодай однієї громади.

Загалом за станом на сьогодні на території Запорізької області створено 52 об’єднані територіальні громади, в які об’єдналися 188 місцевих рад, що становить 64,2 % від загальної кількості місцевих рад, які існували до початку реформи. Площа території об’єднаних територіальних громад охоплює 65,2 %  загальної площі території області.

В Управлінні містобудування та архітектури облдержадміністрації повідомили, що в області триває робота щодо посилення спроможності утворених ОТГ. Одним із можливих шляхів досягнення цієї мети є приєднання суміжних громад до ОТГ, повідомляє прес-сдужба ЗОДА.

Більш детально ознайомитися з моніторингом процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування за станом на 12 березня 2019 року можна за посиланням.

Читайте також: Олександр Константинов: Президент реформою децентралізації надав необмежені можливості для розвитку територій, тепер справа – за місцевою владою

загрузка...