Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житло-комунального господарства України оприлюднило показники зростання спроможності органів місцевого самоврядування, особливо об’єднаних територіальних громад, які ефективно використовують можливості реформи децентралізації.
Дані щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування свідчать, що 665 об’єднаних територіальних громад у дуже стислий термін – протягом двох місяців – підготували і затвердили проекти майже на всю суму інфраструктурної субвенції, яка складає цього року 1,9 млрд. грн.
Згідно з даними моніторингу, 76% загальної площі України покриті об’єднаними територіальними громадами. На території Запорізької області наразі створено 48 громад, але затверджено Урядом 43 ОТГ. Загалом у Запорізькій області є 20 районів, на сьогодні три з них мають стовідсоткове покриття території громадами, дев’ять районів покриті громадами на 50%, сім районів — менше 50%, і в одному районі не утворено жодної об’єднаної громади.
У моніторингу представлено рейтинг щодо формування ОТГ, у якому Запорізька область посідає ІІІ місце. Динаміка формування об’єднаних територіальних громад виглядає таким чином: 64,4% — жителі міст обласного значення без об’єднання; 21,5% — жителі ОТГ; 14,1% — жителі, що не об’єднались. На території області вже створено п’ять госпітальних округів, у чотирьох з яких функціонують госпітальні ради. Також створено 13 опорних освітніх закладів, дев’ять з яких знаходяться в об’єднаних громадах.
Окрім того, Запорізька область входить в ТОП-10 областей по критеріям динаміки формування ОТГ, об’єднання громад у межах районів, інституту старост в ОТГ та міжмуніципального співробітництва.
Фото
Експертами Мінрегіону оцінено міжмуніципальне співробітництво територіальних громад. Так, 10 громад Запорізької області скористалися можливістю такого співробітництва, завдяки чому на території області реалізується п’ять проектів. Уряд розподіляє субвенцію (фінансову підтримку) на розвиток територій. Приміром, на соціально-економічний розвиток Запорізької області Кабміном виділено 52,7 млн. грн.; на розбудову дорожньої інфраструктури, а саме на забезпечення будівництва, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах між регіонами у січні-червні перераховано 209,8 млн. грн., а розподілено Державним бюджетом на 2018 рік 479,7 млн. грн.
Субвенція на інфраструктуру ОТГ розподілена на 98,9%, тож 119 проектів від 36 громад будуть профінансовані у розмірі 122,8 млн. грн. Державним фондом регіонального розвитку передбачено у 2018 році на реалізацію проектів у Запорізькій області 195,3 млн. грн. Окремо на будівництво футбольних полів передбачено в цьому році кошти субвенції на суму 14,3 млн. грн.; на розвиток сільської медицини у 2017-2018 роках обсяг субвенції склав 151,3 тис грн.
Більш детально ознайомитися з моніторингом процесу децентралізації та реформування місцевого самоврядування за станом на 10 липня 2018 року можна за посиланням нижче ????
http://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2018/07/Monitoring-10.07.2018.pdf
Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв про те, що на даному етапі Запорізький регіон активно бере участь у виконанні реформи децентралізації. Згідно з прогнозами, 2018 рік стане ключовим у питанні формування базового рівня місцевого самоврядування. Це в свою чергу створить сприятливі умови для наступних кроків реформи місцевого самоврядування, а також буде сприяти прискоренню реформ у сфері освіти, соціальних послуг, охорони здоров’я, енергоефективності та інших секторах.
Читайте також: Запорожцам рассказали о главных реформах Украины в 2018 году и как они продвигаются — фото