Запорізький завод, який міг би виробляти плити для мостів, розбирає на деталі крупна російська компанія

781
Завод, який міг би постачати плити для будівництва запорізьких мостів сьогодні довели до “ручки”, на замовлення арбітражного керуючого, з териториї щодня виносять його залишки.

Історія рейдерського захоплення запорізького “Заводу залізобетонних конструкцій №1” (ЗЗБК) тягнеться уже не перший рік. Постійні судові процеси то дають надію акціонерам на позитивне вирішення спору, то змушують повернути справу до перших інстанцій. Тим часом виконавці, у прямому розумінні, розпилють та виносять з території частини колись успішного заводу. Часу вирішили не гаяти, адже поки акціонери пробують через суд врятувати дуже потрібний у місті завод, його квапляться перевести у процес незворотності.

Схему запустили усім відому і фатальну –  ще у 2016 році арбітражним керуючим призначають “троянського коня”- Петра Шистопала, у народі – могильник, який має завдання довести завод до краху, а потім мітлою вимести все на користь одного кредитора. Тим самим кредитором є ТОВ «Ікос Фінанс», який належить великому російському приватному комерційному банку – «Альфа-банк», що входить до складу “Альфа-груп”. Варто зазначити, велика частина колишніх директорів і друзів останньої, сьогодні працюють в уряді країни-агресора.

Більше 75% акцій «Альфа-банку» належить «Альфа-Груп». Фактично цим пакетом не напряму володіють або контролюють Михайло Фрідман (36.47%), Герман Хан (23.27%) і Олексій Кузьмічов (18.12%). Решта акцій належить фізичним особам, у тому числі – президенту банку Петру Авену (13.76%), Алексу Кнастеру (4.3%) та Андрію Косогову (4.08%).

Саме Фрідман свого часу переманив в «Альфа-банк» колишнього міністра зовнішньоекономічних зв’язків РФ Петра Авена, який оперативно підняв компанію на новий рівень. Туди ж він пізніше влаштував колишнього віце-прем’єра і першого заступника голови Адміністрації Президента Олега Сисуєва.

Як і чому запорізькому “Заводу залізобетонних конструкцій №1” необхідне було оздоровлення,

У 2014-й році ЗЗБК опинився на грані краху. Для того, щоб врятувати підприємство кредитори розробили план санації. Простими словами – фінансове оздоровлення, тобто відновлення платоспроможності підприємства.

У жовтні того ж року суд призначив керуючим санацією ПАТ «Завод залізобетонних конструкцій №1» арбітражного керуючого Олександра Віталійовича Ляшка. У квітні 2015-го Господарський суд Запорізької області затверджує план санації боржника, а вже у грудні продовжує його до червня 2016 року.

На посаді арбітражного керуючого Ляшко протримався більше року. За цей час він встиг розгадати істинний задум «Ікос Фінансу», і коли відчув з боку основного кредитора тиск – звільнився.

Виконувати замовлення «Ікос Фінансу», напевно  за пристойні кошти, за тим же планом санації погодився відомий рейдер Петро Шистопал. У крісло арбітражного керуючого дніпровський «могильник» сів у травні 2016-го. За цей час, протягом півроку паралізується робота дочірніх підприємств ЗЗБК – ТОВ «Сухі суміші» та «Корал». Затверджений план санації розв`язав руки арбітражному керуючому Перту Шистопалу та унеможливив будь-які переговори між всіма акціонерами. Остані намагалися запустити процедурудуру ліквідації, це дало б можливість спільно розробити подальший план дій, чи хоча б виставити на аукціон майно заводу і у крайньому випадку – вигідно його продати.

Процедуру ліквідації усе ж затвердив суд, але тільки на кілька місяців, після чого рішення було оскарженим, арбітражного керуючого Шистопала повернули на посаду і знову запустили процес  фатальної для підприємства санації.

Ти часом «Ікос Фінанс» поквапилася підписати договір зі своїм же арбітражним керуючим про забезпечення вимог методом передачі усього майна заводу: заставного та незаставного. Також, дуже швидко  замовили оцінку заставного майна заводу, та прибрали все до руки за копійчані кошти. Скажімо, арматурний цех оцінили аж в 2 000 грн.  Незаставне майно забрали по балансовій вартості. Як наслідок, на території заводу зараз працюють виконавці, замовлені Петром Шистопалом, які щодня, потихенько розпилюють завод на частини та виносять усе з території. Акціонери запевняють – у них забрали все до найменшого, навіть складські приміщення та усе, що в них знаходилося. Вони побоюються, що за час боротьби за життя заводу вже не буде чого рятувати.

У цей час, проти керуючого Шистопала порушена кримінальна справа стосовно перевищення ним посадових обов`язків. Адже підписаний ним договір про передачу майна, тим паче без відома акціонерів, явно вказує на виконання замовлення в інтересах одного.

Завтра відбудеться черговий судовий процес, акціонери намагатимуться довести незаконність договору про передачу усього майна російській компанії. Окрім того, тривають слідчі дії в рамках кримінального провадження стосовно Петра Шистопала. Варто зазначити, якщо суд все ж дозволить розтягнути підприємство на частини, то Запоріжжя фактично залишиться без єдиного у місті заводу, який здатен виготовляти залізобетонні плити, які придатні для будівництва мостів та злітно-посадкових смуг.

Джерело: Regionnews