“Згода на секс”: на Запоріжжі жінка посадила власного чоловіка за згвалтування

5441
В м. Мелітополь Запорізької області дружина написала заяву до поліції про згвалтування. Винуватцем злочину жінка назвала власного чоловіка. 

За інтим без згоди в Україні загрожує кримінальний термін навіть подружжю. В соціальних мережах користувачі почали жартувати про “згоду на секс” не розуміючи, наскільки це важливе питання для українських жінок. Зміни до Кримінального кодексу, які набули чинності 11 січня, з’явилися не заради того аби обурити чи насмішити людей, за ними стоять реальні історії цілих сімей.

Запорізький адвокат Павло Шкарупа впевнений, що збільшення кількості шантажистів в зв’язку з введенням поправок в Закон не буде, а жінка, при бажанні і раніше могла посадити чоловіка за секс без згоди. Законний захисник навіть навів приклад такої ситуації. Шкарупа розповів, що жінка, будучи в шлюбі з чоловіком, змогла довести, що він згвалтував її і чоловік отримав реальний термін, повідомляє “Ріа.Мелітополь”.

– Якщо дружина скаже, що згоди не давала, а чоловік скаже, що вона за згодою вступила в сексуальні відносини, то оцінку всьому даватиме слідство і суд. Жінці потрібно буде збирати доказову базу. Можливо, показання сусідів, які могли чути крики і лайки або диктофонний запис, відео. Але, я вам так скажу, що якщо жінка захоче зробити проблему чоловікові, то вона могла це зробити і до внесення змін в Закон. Жінка може синяк собі поставити і доводити потім, що це чоловік застосував насильство. Тому слідству і суду потрібно буде оцінювати доказову базу, – зазначає захисник.

Мелітопольський адвокат не поділяє думку столичних колег про те, що в зв’язку з внесенням поправок до Закону в Україні буде спостерігатися зростання кількості шантажів.

– Якщо у жінок була мета, як-то заробити або помститися чоловікам, то вони і раніше могли писати заяви і у чоловіків були б проблеми. Але ж в країні існує презумпція невинності. Людину не можна вважати винною доти, поки слідство і суд не доведуть протилежне. І чоловік не повинен доводити, що дружина не давала згоду на інтим. Це не функція підозрюваного, – каже адвокат.

Нагадаємо, з прийняттям закону до Кримінального кодексу України була введена стаття про домашнє насильство стаття 126-1 КК України. Насильство в сім’ї – це реальна проблема, а не черговий привід для створення “згод” та висміювання в соцмережі.

В законодавстві чітко прописується відповідальність, що буде, якщо партнер не дав згоди на інтимні стосунки (при цьому змінюється кваліфікація злочину зґвалтування). Раніше вважалося, що про такий злочин йдеться, коли чоловік застосував фізичну силу чи погрожував це зробити або ж скористався безпорадним становищем жертви. Віднині зґвалтуванням є будь-який секс без добровільної згоди. Добровільність правоохоронці оцінюватимуть, враховуючи супутні обставини. Крім того, за новим законодавством, якщо людина звернулася до поліції через погрози чи побиття в сім’ї один-два рази, правоохоронці можуть притягнути кривдника до адміністративної відповідальності. Але якщо це відбудеться втретє, віднині вони мають законні підстави відкрити кримінальне провадження.

За домашнє насильство як злочин кривдник може бути покараний громадськими роботами, арештом на строк до шести місяців, обмеженням волі на строк до п’яти років чи позбавленням волі на строк до двох років. При цьому те, що такий злочин учиняється щодо одного з подружжя чи будь-якої іншої особи, з якою зловмисник має близькі або сімейні стосунки, є обтяжуючою обставиною.

Правозахисники та правоохоронці визнають, що це все кардинально змінює саме сприйняття домашнього насильства. А далі багато що вже залежатиме від того, як виконуватимуться нові закони. За цим показником Україна традиційно сильно відстає від інших країн Європи.

Читайте також: Запорізький науковець В’ячеслав Зайцев показав школярам таємниці Дніпра

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...