Висока ймовірність, що пожежа в інфекційній лікарні сталася через вибух апарату ШВЛ.
Про це стало відомо за підсумками брифінгу, який провів головний лікар КНП «Обласна інфекційна лікарня» Володимир Шинкаренко.
Через таємницю слідства Шинкаренко не повідомив журналістам, що саме стало причиною пожежі. Проте він зазначив, що наразі лікарня тимчасово відмовилась від апаратів ШВЛ, тож цілком ймовірно, що правоохоронці наразі дотримуються саме версії з вибухом цього обладнання.
«Працює спеціальна криміналістична лабораторія. За нашими попередніми даними, там (в місці пожежі – примітка редакції) знаходилось троє хворих на апаратах ШВЛ. Обладнання якісне, було придбано восени 2020-го року, ще один відпрацював максимум 2-3 роки», – сказав головний лікар.
Володимир Шинкаренко навів приклади подібних трагедій. Як виявилось, наразі по всьому світові почастішали випадки вибухів апаратів ШВЛ.
«У Петербурзі, в Росії, згоріли п’ять чоловік – вибух апарату ШВЛ. Відомо про п’ять випадків в Туреччині та трагедії в Західній Європі. Для лікування хворих на ковід використовується сучасне обладнання, яке оснащено функцією «хай-флоу». Тобто, це – збільшена подача кисню» – зазначив Шинкаренко.
Головний лікар відкинув версію про вибух кисневого балона. За його словами такого обладнання інфекційна лікарня не мала.
«У нас балонів ніколи не було. Це маячня. Після випадку в 2013 році, коли балон вибухнув в одній з лікарень Лисичанська або Луганська, ми їх не використовували. Вся область використовує кріоциліндри. Це трохи інший тип, тому що в балонах знаходиться газоподібний кисень, а тут знаходиться рідкий медичний кисень, який, коли проходить через кисневу систему, стає газоподібним. А так він рідкий і до вибуху ніякого відношення не має», – наголосив Володимир Шинкаренко.
Головний лікар також прокоментував повідомлення про підозру завгоспу лікарні (статті «порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило виникнення пожежі та загибель людей» та «порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою на підприємстві особою, яка зобов’язана їх дотримуватися, що спричинило загибель людей»). Володимир Шинкаренко зазначив, що останні декілька років він неодноразово на рівні області підіймав питання з проханням оснастити відділення системою пожежної безпеки. Але кошти на це так і не були виділені. Тому винним завгоспа в трагедії головний лікар не вважає.
«У мене не вистачить пальців на руках і на ногах порахувати, скільки разів і протягом скількох років до цієї трагедії ми зверталися з приводу оснащення відділення системою пожежної безпеки. Багато лікарень не має сучасної пожежної сигналізації. Коли я був депутатом обласної ради то неодноразово звертався до колег, і вдячний їм за те, що вони підтримали звернення з приводу виділення фінансування. Але грошей на сьогоднішній день ми так і не отримали. Ми отримали незначну частину коштів, завдяки якій зробили проектну документацію, і вже при наявності коштів зможемо по всіх корпусах провести сучасну систему пожежної безпеки», – сказав Володимир Шинкаренко.
Нагадаємо, 3 лютого, вночі, в Обласній інфекційній клінічній лікарні внаслідок вибуху сталася пожежа. Загинуло четверо людей: троє пацієнтів та лікарка-реаніматолог.