Нещодавно ухвалені законопроекти про надання добровольцям статусу учасників бойових дій та підтримка заяви депутатів «Європейської Солідарності» про неухильний курс до НАТО провладною монобільшістю пов’язані з тим, що напередодні Нормандського саміту нова влада хоче більше сподобатись проукраїнському виборцю. Таку думку висловив народний депутат України VIII скликання, голова Запорізької територіальної організації партії «Європейська Солідарність» Ігор Артюшенко в ефірі 4 каналу.
— На мою думку нова влада не хотіла нічого робити, окрім як декларувати. Я погоджуюсь з думкою, що перед Нормандським самітом нова влада хоче просто більше сподобатись проукраїнському виборцю. Тому і добровольці, і вчорашня проголосована заява щодо НАТО. І взагалі, вони займають зараз більш патріотичну риторику, тому що я щось не пам’ятаю півроку тому влітку, щоб хтось щось сказав, наприклад, коли «Європейська Солідарність» пропонувала зробити заяву щодо ПДЧ, а представники діючої влади і Президента казали: «навіщо, ми в 2008 році подавали, нічого робити не треба, все добра і в Конституції закріплено». І ось вони нарешті проголосували, бо потрібно хоч щось робити. І сьогодні є застереження одне – що вони будуть публічно декларувати наше МЗС, наші Збройні сили і так далі, а разом з тим нічого не робити.
Бо просто декларувати, що я хочу вступити в університет, а не готуватись до вступу, ми ж розуміємо, що ніколи не вступимо. І ректор того ж університету скаже, що я в принципі не проти вас бачити, але ж ви хоч трохи повчиться, — зазначив політик.
Коментуючи тему надання статусу УБД добровольцям Ігор Артюшенко зауважив, що робота в цьому напрямку була розпочата ще парламентом минулого скликання.
— Я вітаю прийняття цього закону. Він писався ще починаючи з минулого Міністерства ветеранів, очолюваного Іриною Фріз. Гарно, що сьогодні цей кричущий момент був прибраний. Люди в 2014-му році йшли не за пільгами, не за зарплатами, вони йшли по волі серця і держава звичайно має їм віддати все, що може їм віддати, щоб визначити справедливість, і я щасливий, що сьогодні нарешті це сталось, — сказав політик.
Схожа ситуація і з підтримкою курсу України до НАТО. Ігор Артюшенко підкреслив, що при бажанні Україна могла розпочати шлях до НАТО ще в 93-му році, але реальні кроки до інтеграції держави в Альянс були зроблені лише за президентства Порошенка та парламенту минулого скликання – саме вони Конституційно закріпили курс на ЄС і НАТО.
— Якщо б ми дуже хотіли, ми були б в НАТО в році 93 чи в 98-му. Ми тільки кілька років тому прибрали з конституції наш позаблоковий статус. Наше скликання закріпило в Конституції курс на НАТО. До цього діяла Конституція, де це було в принципі неможливо, — наголосив Артюшенко.
Політик перелічив деякі з конкретних дій, які робила попередня влада для тісної співпраці з НАТО.
— Були спільні навчання, більш тісна співпраця почалася після початку агресії Російської Федерації щодо України – це і наявність грантових програм, і гуманітарних програм, бо НАТО – це менше військо і більше гуманітарно-соціальні програми. Тому тут питання «наскільки ми більше готові?» — це собі питання як українцям, а потім вже «наскільки нас там хочуть бачити?». Тому що дійсно вдалося нам в Конституції нарешті записати цей напрям. Якщо б це вдалося в 96-му, то я думаю вже б давно були в НАТО, — зазначив нардеп VIII скликання.
Коментуючи майбутній саміт Нормандської четвірки Ігор Артюшенко підкреслив, що наразі головна небезпека – це здача інтересів України в угоду Кремлю.
— Я розумію одне, що капітулювати ми можемо дуже швидко, і в цьому я бачу найбільшу небезпеку – здати все в угоду Кремлю, а перемогти – важко, і це не сьогодні, і не завтра, — підсумував політик.
Повна версія ефіру — за посиланням: https://www.youtube.com/channel/UCwnOCsu1g8O2MEkCY-3HCBQ/videos