Журналісти знайшли цікаві схеми з нерухомістю сім’ї запорізького губернатора

613

Будинок нового запорізького губернатора на Великому лузі будували як «оздоровчий корпус» і узаконили через борги.

Галина Туринок, дружина нового губернатора Запорізької області, володіє ділянкою площею 0,29 га на території колишнього табору «Маяк» на Великому лузі. Земля знаходиться в оренді, договір укладено в грудні 2012 року на 19 років, з правом продовження. Майно відображено в декларації Віталія Туринка, розслідували журналісти Запорізького центру розслідувань. 

Ділянка кад.номер 2310100000: 04: 042: 0600 має «рекреаційне» цільове призначення – для розміщення оздоровчого комплексу.

Але фактично на ділянці розташований приватний будинок сім’ї губернатора. У його декларації відображено інформацію про житловий будинок на 738 кв. м., який оформлений на дружину Галину за місяць до отримання в оренду ділянки.

У 2012 році Галина Туринок як ФОП подала позов на ПП «Діапазон» іншого запорізького підприємця Олега Лукомського. Приводом для позову стало те, що Туринок і «Діапазон», інвестували в реконструкцію оздоровчого комплексу на цій землі гроші, 150 тис. З боку Туринок і 50 тис. З боку Луковського. Строительсво відбувалося в 2008-2011 роках. ПП «Діапазон» не вклала свою частку, в зв’язку з чим Туринок звернулася до суду, вимагаючи визнати за нею право власності на всю будівлю. «Діапазон» погодилося з позовними вимогами в повному обсязі, пославшись на свою фінансову неспроможність, і суд визнав право власності за Галиною Туринок. Так було зроблено для того, щоб з земель рекреації вивести землю навколо будинку під приватну забудову.

Аналогічна тяжба є по сусідній ділянці, де вже відповідачем є та сама Туринок, а позивачем – відомий запорізький бізнесмен Олег Сєровский. Там відбувалася така ж історія, через недофінансування Туринок реконструкції іншого оздоровчого комплексу, і визнання права власності на цей комплекс за Сєровским.

Згідно ст. 50 Земельного кодексу України до земель рекреаційного призначення належать землі, які використовуються для організації відпочинку населення, туризму та проведення спортивних заходів. Розташування на території приватних будинків і особняків не входить до переліку дозволених видів забудови.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...