У Запоріжжі запрацює закон про мову – подробиці

156

Працівникам сфери торгівлі та послуг в обласному центрі рекомендовано спілкуватися з клієнтами державною мовою. Питання впровадження української в публічному вжитку було розглянуте на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва.

До обговорення також приєдналися члени виконавчого комітету та представники громадськості.

– 16 липня в Україні набув чинності ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної». На сьогодні дія документа не поширюється на приватне спілкування та здійснення релігійних обрядів. Втім, рекламні оголошення, вивіски мають бути написані державною мовою. Підприємства, установи, організації всіх форм власності, фізичні особи, підприємці та інші суб’єкти господарювання мають надавати інформацію про товари й послуги теж виключно українською. У тому числі через Інтернет-каталоги та магазини. Те ж саме стосується й спілкування з клієнтом, якщо немає його особистого прохання перейти на іншу мову, – зазначила заступниця директора департаменту надання адміністартвиних послуг та розвитку підприємництва Запорізької міської ради Тетяна Суркова.

У ході засідання координаційної ради розглянули й законодавчі вимоги щодо обов’язкового впровадження системи НАССР на підприємствах. Стосується це зокрема малих потужностей, які пов’язані з харчовою галуззю.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...