Фонд держмайна і Прем’єр-міністр розроблять план по поверненню ЗТМК в держвласність – прокуратура

84
Рішення про повернення Запорізького титано-магнієвого комбінату у власність держави було прийнято Центральним апеляційним судом ще 12 грудня минулого року, проте до цих пір не вступило в силу. Спеціалізована  антикорупційна  прокуратура просить главу Уряду і керівництво ФДМУ втрутитися і прискорити цей процес.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила листи Прем’єр-міністрові та керівнику Фонду державного майна України в яких просить, як можна швидше розробити і затвердити детальний план повернення цілісного майнового комплексу Запорізького титано-магнієвого комбінату в сферу державного управління. Відомство також просить залучити до реалізації плану всіх уповноважених органів виконавчої влади. Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

“Розраховуємо на активну державницьку позицію відповідних органів влади, їх посадових осіб і вжиття ними всіх можливих заходів, спрямованих на якнайшвидше встановлення контролю над вказаним державним майном, його справедливоі оцінки та забезпечення подальшого ефективного управління, що повністю відповідатиме стратегічним економічним інтересам України”, – прокоментували у відомстві та зазначили, що судовий розгляд кримінального провадження про обвинувачення директора ТОВ «ЗТМК» триває.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що директора ТОВ “ЗТМК” Володимира Сивака підозрюють у нецільовому використанні коштів з 110 млн дол. інвестицій, які надійшли від кіпрської Tolexis trading limited. Замість модернізації комбінату, Сивак спрямував кошти на погашення заборгованості, зокрема, за електроенергію. Крім того, співвласники комбінату протягом 2014-2015 років виділили на модернізацію виробництва ЗТМК 880 млн гривень. Директор, зловживаючи службовим становищем, перерахував з цієї суми 492 мільйони на користь третіх осіб. В результаті аудиту встановлено, що модернізацію виконали лише на 5%.

В липні 2018 року Запорізький суд відібрав у Фірташа майно ЗТМК і повернув його державі.

Читайте также: Интерпол задержал экс-директора ЗТМК

загрузка...