Без жартів: що зміниться у Запоріжжі з 1 квітня

6569
Запоріжжя
Фото: Google.com

З 1 квітня 2018 року у Запоріжжі, як і у всій країні, набуває чинності низка законів, указів й постанов. Що саме зміниться та як це вплине на життя простих людей, читайте у матеріалі.

Зарплати та пенсії

Пенсійний фонд почне основні виплати перерахованих пенсій військовослужбовцям з 1 квітня. У квітні військові пенсіонери отримають перераховану пенсію за січень-квітень. Пенсії будуть перераховані за довідками уповноважених структур, в яких особи проходили службу – Міноборони, МВС та інших. Пенсіонерам не потрібно окремо звертатися до Пенсійного фонду.

З 1 квітня 2018 року також зміниться порядок перерахунку пенсій пенсіонерам, які працюють. Раніше кожні два роки пенсіонери могли звертатися до територіальних управлінь Фонду із заявою про перерахунок.  Тепер органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи робитимуть перерахунок пенсії тим, хто на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набув право на здійснення перерахунку.

Фото: Google.com

1 квітня запуститься процес стягнення заборгованості щодо зарплати. Міністр юстиції України Павло Петренко анонсував, що з 1 квітня заборгованість із заробітної плати буде стягуватися за прикладом стягнення заборгованості за аліментами.

Тим часом, Запорізький області загрожує енергетичний колапс, адже проблема з заборгованістю по зарплатах перед робітниками “Запоріжжяобленерго” не вирішується, незважаючи навіть на мітинги. Тому працівники поставили владі ультиматум: якщо на початку квітня в ЗОДА не розглянуть їх звернення, люди почнуть масово звільнятися.

Компослуги

Кабінет міністрів планує змінити методику визначення ціни газу для населення. Так, з 1 квітня 2018 року ціна газу для населення може збільшитися на 8,3%, тобто з 4942 гривень за тисячу кубометрів до 5352 грн.

Армія

1 квітня в Україні стартує весняний призов на строкову службу. Він триватиме до 31 травня. За цей час ряди Збройних сил мають поповнити близько 4000 юнаків, включаючи 630 новобранців із Запоріжжя. Відзначається, що їх не будуть відправляти в АТО.

Фото: Google.com

Медицина

З 1 квітня терапевти, педіатри та сімейні лікарі прийматимуть пацієнтів тільки після підписання декларації. Зазначається, що кожен лікар зможе підписати декларації з двома тисячами пацієнтів. Для педіатрів це – 120 тис. грн/міс. Гроші отримуватиме лікарня, а не лікар. Але від кількості пацієнтів залежить і розмір зарплати.

Харчування

Нова система контролю якості та безпечності  харчових продуктів запрацює в Україні з 4 квітня. Підприємства перевірятимуть залежно від ступеня ризику для життя і здоров`я людей (наприклад, у магазині, де продається запакована продукція тривалого зберігання, ризиків менше, ніж у магазині, де продається свіже м`ясо).

Зв’язок

З квітня мобільні оператори України запустять 4G на частоті 2600 МГц. Варто відзначити, що інтренет нового покоління запрацював (в тестовому режимі) в деяких містах країни вже вчора, 30 березня. Серед перших, хто зміг протестувати переваги швидкості 4G стали жителі Львова, Києва, Дніпра, Харкова, Одеси, Ужгорода та Запоріжжя.

Фото: Google.com

Варто відзначити, що масштабно, по країні, новий зв’язок запрацює не раніше 1 липня, коли стане доступною частота 1800 МГц.

Транспорт

Подорожчання залізничних квитків для пасажирів у другому кварталі на 10-12%, яке анонсував з квітня гендиректор “Укрзалізниці” Євген Кравцов, переноситься. Підвищення вартості буде, але не в квітні. Нагадаємо, тарифи на пасажирські залізничні перевезення планується індексувати двічі продовж року, щоразу на 10-12%. За його Кравцова, швидше за все, перша зростання тарифу відбудеться наприкінці літа, а друге – в кінці року.

Фото: Google.com

За матеріалами “Факти ICTV”.

Читайте також: У Запорізькій області «благодійні» тренажери опинилися у приватному спортклубі депутатів

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...