Хороше відео: автокефалія Православної Церкви в Україні

418
Фото: Google.com

У квітні Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Прийнявши до розгляду звернення, Вселенський Патріархат фактично визнав право українців мати свою церкву, відмовився ділити українців на «канонічних» і «неканонічних», і розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні — це офіційний документ Константинополького патріарха, яким офіційно проголошується автокефалія української церкви, і який має бути одразу чи поступово сприйнятий як чинний іншими церквами.

Патріарх Київський Філарет наголосив, що вірогідність отримання Томосу про автокефалію складає 99%.

Порошенко розраховує, що рішення щодо надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні буде прийняте до 1030-річчя Хрещення України-Русі, яке відзначається 28 липня.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

загрузка...