Запоріжці протестують проти перекриття проспекту задля ходи УПЦ Московського патріархату (фото)

2597
Городяни вимагають негайно відреагувати на це звернення міську владу, для того, щоб знайти компромісне рішення, яке б влаштувало всю Громаду Запоріжжя. 

Жителі міста обурені тим, що 25 лютого головний проспект Запоріжжя буде перекрито задля проведення заходу УПЦ Московського патріархату. Громадськість вже почала збір підписів, про це повідомила на своїй сторінці в соцмережі активістка Інна Челцова.

Вони вважають такі дії провокаційними, а також зазначають, що  рішення міської влади в угоду Духовенству Запорізької єпархії УПЦ МП на чолі з митрополитом Лукою, порушує конституційні права громадян та ображає почуття віруючих інших конфесій.

Нагадаємо, скандал у Запоріжжі з УПЦ Московського патріархату спалахнув після того, як один з священиків МП відмовився відспівувати трагічно загиблого малюка, який був хрещений в церкві Київського патріархату. Запорізькі активісти влаштували флешмоб «Принеси ляльку» (що у підсумку став всеукраїнським) залишаючи іграшки під стінами храмів московського патріархату. Після цього, представники ГО «Радомир» навіть побили в центр міста одного з громадських активістів, а один зі священиків після цього пообіцяв «знищити всіх ворогів». У зв’язку з цим, запорізька поліція провела обшуки у представників «Рудомиру» та виявила у них зброю. Проти діяльності “Радомир” було порушено кримінальну справу, а запорізький нардеп вимагав заборонити діяльность ГО притягти до відповідальності ОКРЕМИХ представників УПЦ МП.

Після цього відбувся другий скандал. Запорізька УПЦ Московського патріархату  передала відведену їй землю одному з супермаркетів “АТБ”. Міська влада міста, задля надходження податків у місцевий бюджет, вирішила проігнорувати порушення та не відбирати землю у супермаркету. В результаті, ділянку розділили на 2 частини, одна відійшла храму, а інша “АТБ”.

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...