На місці падіння українського Боїнга шукатимуть зенітну ракету

79
Фото: Google.com

Секретар РНБО України Олексій Данілов повідомив журналістам «Цензор.нет», існує вірогідність, що літак «МАУ» впав внаслідок ураження «Боїнга» зенітною ракетою російського ЗРК «ТОР».

Ми повідомляли, що сьогодні, 0 січня, екіпаж військово-транспортного літака Іл-76МД Повітряних Сил ЗСУ вилетів з аеропорту до Тегерана (Іран). На борту знаходиться експертна та пошуково-рятувальна група українських фахівців. Відповідне рішення напередодні прийняв президент Володимир Зеленський.

«В даний час йде нарада за участю представників компетентних органів Ірану, в тому числі іранського ІСАО — міжнародної організації цивільної авіації. Вивчаються різні версії раптового падіння літака, серед основних:

– ураження літака зенітною ракетою ЗРК, в тому числі ЗРК “Тор” тому що інформація про виявлення уламків російської ракети поблизу місця катастрофи вже з’явилася в мережі інтернет;

– зіткнення з БПЛА або іншим об’єктом, що літав;

– руйнування і вибух двигуна з технічних причин;

– вибух всередині літака в результаті терористичного акта.

До складу комісії включені фахівці, які беруть участь в міжнародному розслідуванні атаки російських військовослужбовців на малайзійський “Боїнг” МН-17 17 липня 2014 року в повітряному просторі України, а також в експертизі фрагментів російської зенітної ракети “Бук”, яка збила малайзійський літак. Як відомо, наші експерти показали високий рівень професіоналізму в цій справі.

Наша комісія в даний момент узгоджує з іранською владою питання виїзду на місце катастрофи, і має намір провести пошуки уламків російської зенітної ракети ЗРК “Тор” згідно з тими даними, які були опубліковані в інтернеті. Ми використовуємо всі напрацювання з розслідування атаки на “Боїнг” МН-17, щоб встановити істину і в справі про загибель українського літака в Тегерані.

На даний момент ми проводимо ефективні дипломатичні переговори з іранською стороною, є всі підстави сподіватися на співпрацю з усіх питань, включаючи участь нашої комісії в розшифровці “чорних скриньок” нашого літака. Розслідування загибелі українських громадян перебуває на особистому контролі президента України, про всі дані, які можливо опублікувати, ми будемо негайно інформувати українське суспільство і ЗМІ», – розповідає речник.

Нагадуємо, вчора, 8 січня, в Ірані розбився літак «МАУ» в якому знаходилося 176 людей, серед них 11 українців.

Читайте також:

Тільки обране для вас у нашому телеграм каналі

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...