Україна не братиме участі в Євробаченні-2019: чим таке рішення аргументують в Національній телерадіокомпанії?

554
Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі / фото СТБ
Суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми.

Національна суспільна телерадіокомпанія України відмовляється від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019. Про це йдеться у повідомленні регулятора, пише “УНІАН”. Зазначається, що переможцем Національного відбору на цьогорічне Євробачення стала співачка MARUV. Однак після проведених перемовин MARUV відмовилася підписувати договір.

“Альтернативним способом визначення представника від України на Євробачення-2019 правила визнають його безпосереднє призначення мовником. Тобто Суспільний мовник міг би обрати будь-якого виконавця не з числа учасників Національного відбору. Проте від такої альтернативи Суспільний мовник відмовляється, адже з повагою ставиться до вибору глядачів у Національному відборі. Тому в ситуації непідписання договору про участь у Євробаченні з переможцем телерадіокомпанія почергово звернулася до фіналістів, що посіли друге та третє місце за результатами Національного відбору”, – йдеться у повідомленні.

Фото: Суспільне мовлення

Зазначимо, що гурти Freedom Jazz та Kazka також відмовилися від участі в Євробаченні-2019. В телерадіокомпанії додали, що Національний відбір-2019 виявив та привернув увагу нашого суспільства до системної проблеми музичної індустрії в Україні: зв’язків артистів із шоу-бізнесом на території держави-агресора, які й на 5-му році військового конфлікту все ще залишаються дуже тісними.

“Для частини суспільства цей факт прийнятний, в іншої частини викликає обурення й несприйняття. У ситуації, що склалася, дотримуючись закону про Суспільне мовлення, а також в умовах надмірної політизації перебігу національного відбору – Суспільний мовник вирішив відмовитися від участі в Міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019”, – коментують в телерадіокомпанії.

Суспільний мовник вважає за потрібне започаткувати суспільний діалог у форматі ток-шоу, форумів та обговорень за участі провідних експертів сфери для формулювання позиції українського суспільства щодо цієї проблеми, а також напрацювання пропозицій до проекту закону України, що міг би врегулювати ситуацію зі співпрацею українських артистів із державою-агресором на майбутнє.

Читайте також: «Моя біль – невихід у фінал «ЦеШО», – Сергій Притула

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...