Президент України розповів, коли відбудеться історична подія, яку українці чекали століттями

120
Президент України Петро Порошенко повідомив, коли ухвалять рішення про затвердження Томосу про автокефалію для єдиної Української православної церкви. На Синод Вселенського патріархату, де буде прийматися рішення, поїде представник президента Ростислав Павленко. Синод відбудеться в кінці листопада, а Об’єднавчий собор українських церков – на початку грудня.

27-29 листопада заступник глави Адміністрації президента України Ростислав Павленко візьме участь у Синоді Вселенського патріархату, де буде ухвалюватися рішення про затвердження Томосу. Про це Петро Порошенко повідомив під час зустрічі зі студентами Київського національного торговельно-економічного університету, передає
УНІАН.

«27-29 листопада Ростислав Павленко, заступник глави президентської адміністрації, рухається до Стамбула-Константинополя для того, щоб взяти участь в історичному Синоді Вселенського патріархату, де буде прийматися рішення про затвердження Томосу», – сказав Порошенко. «А в грудні ми зберемо собор нової церкви», – додав глава держави.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що в квітні Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні.

Прийнявши до розгляду звернення, Вселенський Патріархат фактично визнав право українців мати свою церкву, відмовився ділити українців на «канонічних» і «неканонічних», і розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

11 жовтня за результатами засідання синоду Константинопольського патріархату було оприлюднено рішення, в якому йдеться, що Вселенський патріархат продовжує процедуру надання автокефалії церкві України.

Читайте також: Хороше відео: автокефалія Православної Церкви в Україні

загрузка...
Загрузка...