Єпископ Фотій вважає, що митрополит Лука хоче розхитати релігійну ситуацію не лише в Запорізькій області, а й в усій Україні

162
Редакція сайту Запорізької Єпархії УПЦ Київського Патріархату взяла інтерв`ю у єпископа Запорізького і Мелітопольського Фотія з приводу процесів, які зараз відбуваються в Українському Православії та, зокрема, в Запорізькій Єпархії.

Під час розмови з редакцією, владика Фотій розповів про важливість затвердження Томосу про автокефалію для єдиної Української православної церкви, та Хрещення дітей з притулку, яке відбулося в храмі Покрови Пресвятої Богородиці на острові Хортиця.

Окремою темою для розмови був митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука. Єпископ  Фотій розповів про претензії і лукавство його “колеги” з Московського патріархату та визнав його дії маніпулятивними.

“На мою думку, митрополит Лука лукавить… Бо його заява містить дуже багато неправди. І ось виникає питання, чи свідомо він говорить неправду, чи ні? Якщо свідомо, то з якою метою? На мою думку, вся його діяльність зводиться до того, щоб розхитати релігійну ситуацію в Запорізькій області, та і в Україні в цілому. Адже не даремно деякі ЗМІ називають його то «митрополитом «новоросії» та «рупором Кремля» в Україні, а, як відомо, диму без вогню не буває.

Перед моїми очима, як раз, лежить роздруковка його опусу. І з першого речення я бачу маніпуляцію фактами. Оскільки в документі, який митрополит Лука оприлюднює у себе на офіційному сайті єпархії, ні слова не має, про те, що наша Церква має преференції від влади. Натомість в документі міститься прохання, в разі потреби, посприяти участі вихованців дитячого будинку у таїнстві Хрещення, і все. Але далі в своєму тексті цей ієрарх перекручує, трактує на свій розсуд та додумує, що слова в офіційному документі «прошу сприяння» означають «наполегливо рекомендую». Ось це і є неправда. “, – коментує єпископ Фотій. 

Єпископ Запорізький і Мелітопольський зазначив, що митрополит Лука неодноразово виступав проти створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. На думку Фотія, очільнику Запорізької Єпархії УПЦ МП важливіше єдність з Московським Патріархом, ніж єдність Українського народу.

“Сьогодні Господь створив такі умови, що ця Церква буде, а щодо висловлювань очільника Запорізької Єпархії Московського Патріархату, то, я думаю, що йому важливіше єдність з Московським Патріархом, ніж єдність Українського народу, то який він після цього український архієрей? Він єпископ Російської Православної Церкви. І щоб зневілювати прагнення Українського народу до Єдиної Помісної Церкви, на мою думку, він в своїх висловлюваннях хоче показати, що це політичний проект, навіть в одній зі своїх проповідей назвав його «сатанинським». Але хоче митрополит чи не хоче, в Україні буде Єдина Помісна Православна Церква!

І ми дякуємо Президенту України Петру Порошенко, Верховній раді і всім тим, хто трудиться на цій ниві за їхні старання, бо роблять добру справу, як для Церкви Христової, так і для Українського народу. А хто хоче лишатись в єдності з РПЦ, то хай лишається, – це їх право, але нехай так і називаються РПЦ в Україні. Ніхто нікого насильно до Єдиної Церкви приєднувати не буде, бо насильство –це не основа, основою може бути тільки любов – справжнім міцним фундаментом Єдиної Церкви і Українського народу”, – зазначив єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що 5 днів тому, митрополит УПЦ МП Лука виступив з різкою критикою проти рішення місцевих чиновників. В рамках минулого дитячого фестивалю мистецтв, хрестити дітей з дитячих будинків мали представники УПЦ Київського патріархату, зокрема єпископ Фотій. Свою думку про політичну відданість УПЦ КП та несправедливість в адресу УПЦ МП Лука висловив в дуже різкій формі.

Читайте також: Запоріжці в черговий раз звернулась до місцевих архієреїв УПЦ МП – ДОКУМЕНТ

загрузка...
Загрузка...