Президент Петро Порошенко на своїй сторінці в Twitter повідомив, що Об’єднавчий собор Української православної церкви відбудеться 15 грудня 2018 року в Соборі святої Софії. Саме там учасники собору оберуть предстоятеля і вручать йому Томос.
«Об’єднавчий Собор, який повинен проголосити створення автокефальної Помісної Православної Церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня 2018 року в Святої Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя», — написав Президент.
«Його Святість Вселенський Патріарх Варфоломій повідомив мені, що підписав відповідні листи із запрошеннями ієрархам УПЦ Київського Патріархату, УАПЦ і ієрархам УПЦ Московського Патріархату взяти участь у цій історичній події«, — додав Петро Олексійович.
Скріншот публікації Президента України в Twitter
Глава держави також акцентував увагу на тому, що українці будуть самі обирати до якої церкви їм ходити, а Московський Патріархат не буде диктувати своїх умов.
«Московський Патріархат не буде диктувати умов, клеймити, хто у нас канонічний, а хто — безблагодатний. Віруючі самі обиратимуть, до якої церкви їм ходити, ніхто нікого ні до чого силою не спонукатиме. І ми не дамо Кремлю розпалити міжрелігійний конфлікт.
Вселенський Патріарх та Синод відкинули усі претензії РПЦ на Україну як нібито канонічну територію РПЦ. Вони прийняли і підтвердили рішення надати автокефалію, тобто незалежність Православній Церкві України. Вони підготували Томос – грамоту, яка цю незалежність підтверджує.
Держава українська зробила все, що могла і зобов’язана була робити. Тепер колосальна відповідальність лягає на ієрархів українських церков – в мирі, злагоді, в дусі християнської любові та патріотизму провести собор, обрати предстоятеля, який поїде до Стамбулу і отримає Томос», — написав Петро Порошенко.
Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що в квітні Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Прийнявши до розгляду звернення, Вселенський Патріархат фактично визнав право українців мати свою церкву, відмовився ділити українців на «канонічних» і «неканонічних», і розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
29 листопада на Святому синоді Вселенського Патріархату було прийнято історичне для нашої країни рішення – надання Томосу про створення Автокефальної Української Православної церкви. Президент України Петро Порошенко привітав українців з важливою подією і наголосив, що держава зробила все, що могла і мусила зробити.
Читайте також: Томос про автокефалію: що зміниться після прийняття історичного рішення