Україна отримає Томос Вселенського патріарха 6 січня.
Майбутній глава помісної православної церкви отримає Томос про автокефалію в переддень Різдва, 6 січня 2019 року. Про це по завершенні архієрейського собору УПЦ КП у коментарі «Бі-бі-сі Україна» повідомив прес-секретар УПЦ Київського патріархату архієпископ Євстратій (Зоря), інформує Цензор.НЕТ.
«6 січня в Константинополі має бути здійснена божественна літургія, спільне служіння Вселенського патріарха і предстоятеля помісної церкви, і після цього йому буде вручено Томос», — сказав архієпископ Зоря.
Говорячи про собор, архієпископ підкреслив, що ієрархи УПЦ КП прийдуть на собор 15 грудня. Кожен візьме з собою двох осіб: одного клірика і одного ченця або мирянина. УПЦ КП представить свого кандидата на верховенство в помісній церкві вже на соборі.
«У нас є єдина пропозиція щодо кандидатури, яку запропонують собору», — сказав прес-секретар УПЦ КП.
За його словами, голосування на соборі буде таємним. Архієпископ Євстратій (Зоря) зазначив, що комісія представників православних церков України, яка веде підготовку до об’єднавчого собору, розглянула проект статуту майбутньої помісної церкви.
«Ми пройшли по проекту статуту, який був запропонований синодом Вселенського патріархату. Дискутували, деякі речі збережено, деякі речі змінено, кілька — відкинуто», — сказав прес-секретар УПЦ КП.
Нагадаємо, раніше Forpost повідомляв, що в квітні Президент України Петро Порошенко звернувся до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надання Томосу про автокефалію Православній Церкві в Україні. Прийнявши до розгляду звернення, Вселенський Патріархат фактично визнав право українців мати свою церкву, відмовився ділити українців на «канонічних» і «неканонічних», і розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Православній Церкві в Україні.
29 листопада на Святому синоді Вселенського Патріархату було прийнято історичне для нашої країни рішення – надання Томосу про створення Автокефальної Української Православної церкви. Президент України Петро Порошенко привітав українців з важливою подією і наголосив, що держава зробила все, що могла і мусила зробити.
Крім того, було скасовано лист Синоду від 1686 року, після якого Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновлено канонічні статуси предстоятеля УПЦ Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.
Як сказав за підсумками зустрічі Петро Порошенко, угода створює умови для того, щоб «процес надання Томосу було проведено абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви». Глава держави назвав цей день (3 листопада) — історичним.
Об’єднавчий собор Української церкви відбудеться 15 грудня.
Читайте також: Андрій Окара – про концентрацію безглуздя в російських ЗМІ з приводу Томоса для УПЦ