Пенсійний фонд України продовжує приймати заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. Отримати ЕПП може будь-хто із пенсіонерів. В статті нижче ми розповімо де його можна зробити та, що для цього потрібно.
Електронне пенсійне посвідчення – це пластикова картка, яка поєднує в собі і банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними. Відповідно, пред’явивши посвідчення, пенсіонер може скористатися пільгами, які йому гарантує статус: безкоштовний проїзд у громадському транспорті, знижки у магазинах, аптеках тощо. ЕПП вже містить електронний цифровий підпис, який дає можливість отримувати електронні документи на веб-порталах органів влади.
Отримати ЕПП може будь-хто із пенсіонерів. Наявне паперове посвідчення можна замінити на новий документ. Водночас перехід на новий тип документа не є обов’язковим, раніше видані посвідчення продовжують бути дійсними. Для отримання електронного пенсійного посвідчення потрібно звернутися до відділення Пенсійного фонду за місцем проживання та подати заяву. Заява формується автоматично із даних, наявних у базі Пенсійного фонду. Пенсіонерові необхідно її лише підписати.
Для виготовлення документа пенсіонерам, які бажають отримати нове посвідчення замість попереднього, можуть бути використані фото, наявні в базі даних Пенсійного фонду. Ті, хто виготовляє ЕПП вперше, можуть надати фото або сфотографуватись безпосередньо у відділенні Фонду.
Виготовляє електронне пенсійне посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою, Державний ощадний банк України. Наразі Пенсійний фонд веде переговори з іншими банками щодо такої можливості. Виготовляється посвідчення протягом 30 днів і видається в обраному відділенні банку, інформує прес-служба ЗОДА.
Напомним, ранее Forpost сообщал о том, что государство, за счет средств налогоплательщиков, сделало ряд закупок медицинских препаратов, сывороток и вакцин. Это жизненно необходимые дорогостоящие препараты, пациенты обычно не могут купить самостоятельно, а поэтому имеют право получить их совершенно БЕСПЛАТНО.
Читайте також: Минздрав начал формировать номенклатуры лекарств, подлежащих закупке за средства госбюджета 2019 года