Щоб відремонтувати аварійний колектор у Бердянську потрібна велика сума грошей, якої у міста – немає

103
На виконання невідкладних ремонтних робіт необхідно 92 мільйони 654 тисячі гривень. Міська рада Бердянська планує попросити більшу частину коштів з резервного фонду державного бюджету.

Вчора, 26 лютого, у курортному місті відбулося позачергове засідання постійної комісії з питань техногенної екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. На порядку денному було одне питання – про аварійну ситуацію, яка склалася на самопливному каналізаційному колекторі по Мелітопольському шосе.


Фото

Внаслідок аварії була порушена робота всієї каналізаційної системи Бердянська. Загалом з 27 січня відбулося обрушення колектору на 9 ділянках. З метою запобігання виникнення екологічної катастрофи, для забезпечення безперебійного відведення міських стоків, необхідно виконати аварійно-відновлювальні заходи на трубопроводі протяжністю 1117 погонних метрів. На виконання заходів з відновлення каналізаційного колектору необхідно орієнтовно 37,5 млн грн, повідомляє прес-служба міської ради Бердянська.

В повідомленні зазначено, що існує велика загроза руйнування напірного каналізаційного залізобетонного колектора по Мелітопольському шосе від камери гасіння КНС-8 від вул. Промислової до очисних споруд каналізації протяжністю 3973 п.м., який знаходиться в аварійному стані.

 
Фото

4 лютого сторонньою спеціалізованою організацією був проведений зовнішній огляд напірного трубопроводу від камери гасіння КНС-8 вул. Були виявлені ряд дефектів і пошкоджень головного напірного залізобетонного колектору по Мелітопольському шосе. Серед них 3 місця руйнування труби колектору з провалом; руйнування захисного шару бетону, корозія робочих стрижнів арматури до 80% перетину; порушення герметичності розтрубного з’єднання, зворотня інфільтрація.

Це обстеження підтвердило факт того, що зазначені напірний та самопливний трубопроводи знаходиться в аварійному стані і у будь-який момент може статися аварія. Вартість аварійно-відновлювальних робіт на цій ділянці напірного трубопроводу становить, орієнтовно, 55 130,258 тис. грн.

На сьогодні КП “Бердянськводоканал” виконано монтаж тимчасового вузла перекачки стоків по напірному трубопроводу діаметром 325 мм та довжиною, орієнтовно, 1000 м. Проте на виконання невідкладних (першочергових) робіт необхідно 92 654,3 тис. грн.  На ліквідацію аварії на цьому колекторі з обласного бюджету Запорізької області вже виділили 1 млн грн. та 1,8 млн з міського бюджету Бердянська. Потреба у додаткових коштах становить 89 854,3 тис. грн.

“Міською комісією з питань ТЕБ та НС підтримано рішення терміново підготувати та направити повторне звернення голові Запорізької облдержадміністрації з проханням клопотатися перед центральними органами виконавчої влади щодо виділення коштів з резервного фонду державного бюджету на виконання невідкладних (першочергових) робіт із ліквідації надзвичайної ситуації на території м. Бердянська, яка пов’язана з руйнуванням колекторів по Мелітопольському шосе”, – вказано в повідомленні.

Читайте також: Запорожье на очереди: «Водоканал» проверит состояние канализационных коллекторов

ПОДЕЛИТЬСЯ
загрузка...